18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Ako podávať stávky na tenis

Podávať stávky na tenis sa môže zdať veľmi jednoduché, keďže proti sebe hrajú iba dvaja hráči (tímy), a zápas sa nemôže skončiť remízou a hlavní favoriti na víťazstvo v turnaji sú už dopredu známi. Zamyslite sa však nad tým ešte raz!

V tenise je obrovské množstvo maličkostí a detailov, ktoré treba brať do úvahy, ak chcete aby vaše stávky boli úspešné. Teraz si uvedieme niekoľko základných rád, na ktoré si treba dávať pozor, aby ste si vedeli vybrať tie správne stávky.

Top legálne športové stávky

Bookmaker Bonus Hrať!
Fortuna Stávka bez rizika 30 € na prvú stávku
Bonus k prvej stávke 20 € k prvej stávke
Vstupný bonus Až do výšky 1000 €
Tipsport Vstupný bonus 999€
Registračný bonus 5€

Hlavné stávky na tenisové zápasy

Stávka na zápas

Na začiatok uvedieme najtriviálnejšiu stávku na tenis, ktorou je stávka na víťaza zápasu, kde si jednoducho vyberiete jedného hráča (prípadne tím vo štvorhre), ktorý podľa vás zápas vyhrá.

Pri tenise je veľmi často dopredu známy favorit na víťaza zápasu, na ktorého sú kurzy väčšinou okolo 1,125 a nižšie. Takéto kurzy sú na turnajoch v prvých kolách. Napríklad pokiaľ podáte stávku na Murrayho alebo Djokoviča, tak vaša výhra bude veľmi malá, pretože pokiaľ stavíte 100 €, tak sa dostanete do plusu iba 12,50€.

Najhoršie by však bolo, ak by váš favorit náhodou prehral a vy by ste zostali v obrovskej strate!

Takže čo sa týka tejto stávky je výnos naozaj malý, a na druhej strane riziko príliš veľké, preto pokiaľ sa nerozhodnete podať stávku na outsidera, tak pri tenise je výhodnejšie podávať stávky inak, pokiaľ chcete vyhrať peknú sumu peňazí.

Stávka na zápas

Stávka s hendikepom

Podobne ako aj v iných športoch, je stávka s hendikepom veľmi obľúbená aj v tenise. Pokiaľ sa hrá naozaj nevyrovnaný zápas, tak sa jednoznačne oplatí túto stávku v tenise podať.

V tenise stávka s hendikepom predstavuje počet hier, o koľko musí daný hráč vyhrať nad svojím súperom, aby bola stávka úspešná. Tu máme príklad, kde je hendikep 4,5.

Stávka s hendikep

Nadal je v tomto zápase jasným favoritom, takže stávka s hendikepom mení počiatočný stav počtu gameov na – 4,5 pre Nadala a + 4,5 pre Fogniniho.

Výsledok zápasu: Nadal vyhráva 6:4, 6:4

Počet gameov: Nadal 12, Fognini 8

Nadal s hendikepom – 4,5: Nadal 7,5, Fognini 8

Fogini s hendikepom + 4,5: Nadal 12, Fognini 12,5.

Na základe stávky s hendikepom (-4,5 pre Nadala a +4,5 pre Fogniniho) je Nadal porazeným v tomto zápase, aj napriek tomu, že regulárne zápas vyhral.

Zapamätajte si, že hendikep je síce 4,5, ale v tenise nemôže byť nikdy remíza, takže výsledok vždy bude v celých číslach.

Stávka na presný výsledok zápasu

Ďalší spôsob ako sa dá podať zaujímavá stávka v tenise je podať si na presný výsledok ako dopadne zápas, napríklad podaním stávky na presný počet setov, ktoré získa daný hráč.

Pokiaľ však hrá veľký favorit proti outsiderovi, tak stále je kurz menší, ale určite bude vyšší ako keby podáte iba na jeho výhru.

Samozrejme pokiaľ sa hrajú zápasy na 5 setov, ako je napríklad tomu na turnajoch edície Grand Slam, tak je počet možných výsledkov vyšší, a tým pádom aj kurzy budú o niečo vyššie.

Taktiež sa dá podať stávka aj na presný výsledok jednotlivého setu, čo je však náročnejšie, ale pokiaľ trafíte správne, tak aj váš výnos bude vyšší.

Ostatné stávky na tenis

Väčšina stávkových spoločností má veľmi veľa iných stávok na tenis, napríklad si môžete podať stávku na celkového víťaza turnaja už predtým, ako turnaj vôbec začne.

Podobne ako je to aj v iných športoch, tak aj v tenise je počet možných stávok na jeden zápas priamoúmerný tomu, ako je zápas dôležitý.

Tenis je jedným z najobľúbenejších športov pre live stávkovanie, pretože sa dá na ňom podávať v podstate na každý bod resp. game v zápase.

Preto je tu aj jedno varovanie: Kurzy stávok na tenis sa menia veľmi rýchlo, takže pokiaľ sa rozhodnete podať svoju stávku buďte presvedčený o jej správnosti, a rovnako tak si dávajte pozor na presný čas kedy ju podávate.

Stratégie na podávanie tenisových stávok

Predtým ako sa rozhodnete svoje peniaze investovať do stávok na tenis, tak by ste mali mať na mysli niekoľko nasledujúcich vecí.

Pripravili sme pre vás menší zoznam, na čo by dôležité by ste mali myslieť pri podávaní stávok na tenis.

Postavenie hráčov v rebríčku

Jednou z najdôležitejších vecí je potreba vedieť, aké je postavenie jednotlivých tenistov (tenistiek) v rebríčku. Svetové rebríčky sú veľmi precízne a dokážu byť obrovskou pomôckou pre tipujúcich na tenis.

Sledovanie umiestnenia v rebríčku a vzájomnej bilancie medzi hráčmi vám dokáže poľahky určite favorita zápasu.

Tiež sa oplatí zistiť si detaily o hráčoch ako je napríklad ich štýl hry alebo ktorá je ich lepšia ruka. Rovnako tak sa oplatí vedieť či hráč je lepší na sieti alebo na podaní alebo pri returnoch. Tieto detaily vám veľmi pomôžu pro výbere vašej stávky.

Hrací povrch

Niektorí hráči sa cítia viac lepšie na určitom povrchu ako na druhom, niektorí dokonca nie sú schopní ani hrať na iných povrchoch, ako na tom svojom obľúbenom. Dokonalým príkladom toho je napríklad Rafael Nadal, ktorý je známy ako “Antukový kráľ“, ktorému sa podarilo vyhrať Roland Garros 9 krát v priebehu desiatich rokov.

Ďalším faktorom ktorý hrá rolu (iba na tvrdom povrchu) je počasie, ktoré môže ovplyvniť vlastnosti povrchu.

Hrací povrch

O čo sa hrá

Niekedy môže niektorý hráč získať z určitého zápasu omnoho viac ako jeho súper. Napríklad vtedy, ak sa môže vďaka výhre posunúť v rebríčku o niečo vyššie. Alebo vtedy, ak je niektorý hráč zranený a necíti sa 100% fit, alebo pokiaľ nechce riskovať, aby sa zbytočne zranil.

Rovnako tak aj motivácia výrazne ovplyvňuje zápas, akurát tá sa len veľmi ťažko dá zmerať.

Nájdite najlepšie kurzy

Pokiaľ sa rozhodnete podať si svoje stávky pred zápasom resp. turnajom, tak máte čas si aj preskúmať ponuky jednotlivých stávkových kancelárií – Fortuna, Tipsport – aby ste mohli nájsť čo najlepšie kurzy.

Preto sa snažte vybrať si takú stávkovú spoločnosť, ktorá bude mať najlepšie podmienky pre vašu stávku.

Pri live stávkach je to však zbytočné, pretože tam sa stávky menia príliš často a výrazne. Nájdite si tú najlepšiu spoločnosť pre seba a podávajte s ňou.

Sledujte zápas

Turnaje z edície Grand Slam sa vysielajú v hlavných televíznych staniciach. Ale pokiaľ ste ešte nevedeli, tak väčšina stávkových spoločností poskytuje svojim zákazníkom možnosť sledovať priame prenosy z tenisových zápasov na ich stránkach.

Je omnoho jednoduchšie sledovať zápas naživo a vidieť, či vám vaša stávka vychádza alebo nie.

Hlavné tenisové turnaje

Okrem jedného mesiaca na konci kalendárneho roka, sa dá tenis najvyššej kvality sledovať počas celého roka. Viac sa dozviete v ďalších riadkoch nášho návodu, kde spomenieme najdôležitejšie turnaje zo sveta tenisu.

Grand Slam – 4 hlavné tenisové turnaje

Štyri hlavné tenisové turnaje sú tie najpopulárnejšie a najslávnejšie vo svete tenisu. Rovnako tak aj poskytujú najvyššie odmeny pre svojich hráčov v podobe bodov do rebríčku a finančnej hotovosti.

Turnaj Australian Open French Open

 

Wimbledon

 

US Open

 

Dátum Január Máj/Jún Jún/Júl September
Povrch Tvrdý povrch Antuka Tráva Tvrdý povrch

Tí najšikovnejší tipujúci vedia, ako dobre sa dá zbohatnúť na tenisových Grand Slam turnajoch, pretože len zriedka sa stane nejaké prekvapenie na týchto turnajoch.

Tieto turnaje sú najpopulárnejšie jak medzi tenistami, tak aj medzi tenistkami, ktorí si prispôsobujú celú svoju prípravu a plány v sezóne, tak aby sa mohli v čo najlepšej forme týchto turnajov zúčastniť.

Naviac, mužské tenisové zápasy sa hrávajú až na tri víťazné sety, čo zmenšuje možnosti na nečakané prekvapenia. Len zriedka sa na týchto turnajoch stane, že by outsider zobral favoritovi set alebo dva, nieto ešte tri.

Predĺžená dĺžka zápasu hráčov poriadne preverí, a preto ak chcú uspieť, tak musia byť v najlepšej kondícii. Iba tí, ktorí majú najlepšiu vytrvalosť môžu vyhrať piaty set, pokiaľ je skóre 2:2.

ATP / WTA tour

Po turnajoch edície Grand Slam, je ďalším najdôležitejším turnajom finále ATP (muži) alebo WTA (ženy), kde môžu účastníci vyhrať najviac peňazí a bodov do rebríčka. Na týchto turnajoch hrajú iba tí najlepší s najlepšími, čo zaručuje skvelý tenis pre divákov.

Avšak tieto turnaje sa väčšinou uskutočňujú až na konci sezóny, takže by sme vám odporučili byť trošku zdržanlivý, čo sa týka podávania stávok.

Tento turnaj môže byť ovplyvnený zraneniami, ktoré sa zvyčajne prejavia až ku koncu sezóny.

Treba však dodať, že síce tieto najpopulárnejšie turnaje sú skvelým zážitkom na sledovanie a pre hráčov sú dôležitými pre zbieranie bodov do rebríčka, ale čo sa týka výskytu stávok so zaujímavými kurzami nie sú až tak príliš plodné.

Preto sa pokiaľ chcete nájsť dobré stávky so zaujímavými kurzami je lepšie pozrieť sa aj do nižších súťaží, ktoré nie sú v rámci edície WTA alebo ATP.

Davis Cup / Fed Cup

Čo sa týka tých dvoch pohárov, tak je potreba pri stávkach na nich brať do úvahy, že tu tenisti hrajú aj o svoju národnú hrdosť, čo je veľmi ťažké nejako vyčísliť.

Povaha týchto tenisových pohárov nikdy nestojí na jednom hráčovi, ako je to na väčšine turnajov ATP alebo WTA.

Pokiaľ chcú byť krajiny úspešné, tak musia dať dokopy tím, ktorý bude mať viacero osobností. Preto je aj veľmi náročné podávať stávky na tieto poháre, pretože sa veľmi často stáva že papierovo slabší hráč/ka porazí favorita aj vďaka tomu, že v jeho/jej tíme panuje super atmosféra.

Rovnako tak aj podpora fanúšikov na týchto turnajoch je obrovská, čo pre domácich hráčov znamená obrovskú výhodu.

Ak príde súperov tím na kurt domáceho tímu, tak sa môže dostať do značných rozpakov, keďže na turnajoch ATP a WTA takú podporu hráči zvyčajne nikdy nemajú.