18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Ako začať tipovať? Praktický sprievodca

Svet online stávkovania je pre mnohých lákavý, no zároveň trochu tajomný. Tento článok vám poskytne prehľad rôznych aspektov online stávkovania, ako sú typy stávok, informácie o vkladoch a výberoch, bonusové požiadavky a výber dôveryhodných stávkových kancelárií.

Po prečítaní tohto článku by ste mali mať lepší prehľad o tom ako začať tipovať a vedieť, na čo klásť pozornosť pri štarte. S týmito overenými informáciami budete mať istejší základ na začatie stávkovania.

Kde tipovať?

Prvým krokom, ako zarobiť peniaze tipovaním je výber spoľahlivej a dôveryhodnej stávkovej kancelárie. Preto musí vami vybraná stávková kancelária spĺňať niekoľko kritérií. Poďme sa na jednotlivé kritéria pozrieť:

 • Mala by byť licencovaná a regulovaná nezávislými audítormi, aby ste mali istotu, že sa jedná o serióznu spoločnosť. Vyhnite sa akýmkoľvek pochybným webom s nejasnou povesťou.
 • Mala by ponúkať atraktívne a férové kurzy na rôzne športy. Kvalitné kurzy sú kľúčovým faktorom, ako stávkovať na potencionálne vysoké výhry.
 • Má obsahovať solídnu ponuku športov na tipovanie – od populárnych športov, ako sú futbal a tenis, až po menej známe disciplíny pre tých, čo hľadajú niečo špeciálne.

Správna voľba kancelárie je tým najdôležitejším momentom na začiatku tipovania. Ak sa neviete rozhodnúť, pozrite si recenzie a odporúčania od skúsenejších tipérov.

Ako Zacat Tipovat

Ako sa zaregistrovať?

Ak ste si vybrali kvalitnú stávkovú kanceláriu, ďalším krokom je registrácia. Nie je to nič zložité, zvyčajne stačí:

 1. Nájsť tlačidlo „Registrácia” na domovskej stránke a kliknúť naň.
 2. Vyplniť registračný formulár so základnými kontaktnými a osobnými údajmi ako sú meno, priezvisko, dátum narodenia, emailová adresa a pod.
 3. Zvoliť si uvítací bonus, ak je dostupný, a následne akceptovať všeobecné obchodné podmienky stávkovej kancelárie.
 4. Potvrdiť vami zadanú emailovú adresu kliknutím na overovací odkaz, ktorý vám príde do emailovej schránky. Nezabudnite si skontrolovať spam.

Pri registrácii vždy uvádzajte len pravdivé a aktuálne informácie. Falošné údaje sú v rozpore s pravidlami a mohli by vám zrušiť celý účet.

Ako si overiť hráčsky účet?

Aby ste mohli plnohodnotne využívať všetky služby danej stávkovej kancelárie, musíte po registrácii absolvovať overenie svojej totožnosti – tzv. verifikáciu účtu. Je to nevyhnutný krok kvôli predpisom proti praniu špinavých peňazí a iným podvodom.

Verifikačný proces prebieha tak, že nahráte skeny alebo fotky svojho občianskeho preukazu, prípadne ďalšieho identifikačného dokumentu (pas, vodičský preukaz, preukaz poistenca, atď.). Všetky tipérske spoločnosti majú presne stanovené, aké doklady akceptujú a ako majú byť nafotené/naskenované.

Overenie zvyčajne netrvá dlho, približne 24 až 48 hodín. Bez úspešnej verifikácie nebudete môcť vyberať peniaze z účtu, takže si určite nájdite čas na jej dokončenie.

Všetko o bonusoch pre nových hráčov

V tomto odseku sa dozviete, ako stávkovať a vyhrať za pomoci bonusov. Keď už máte vytvorený a overený účet, tak sa môžete pozrieť na dostupné uvítacie bonusy v stávkovej kancelárii. Tieto bonusy ponúka väčšina serióznych stávkových kancelárií s cieľom privítať nových tipérov. Medzi najčastejšie typy vstupný bonusov patria:

Typ bonusuVysvetlenie bonusu
Vstupný bonus ku vkladuKancelária vám pripíše určité % k vašej prvej vloženej sume. Napr. 100% bonus do výšky 10 000€
Stávka bez rizikaDostanete možnosť vyskúšať si zostaviť tiket bez rizika. Ak bude váš tiket nevýherný stávková kancelária vám vráti peniaze. Napr. Stávka bez rizika v hodnote 30€
Cashback bonusVrátenie časti prehraných stávok späť. Napr. 10% cashback z prehraných live stávok
Reload bonusZa každé vloženie peniaze dostanete nejakú odmenu od stávkovej kancelárií. Napr. 50% týždenný reload bonus až do 500€

Bonusové podmienky

Pred tým, ako vyhrať na tipovaní si dôsledne prečítajte podmienky jednotlivých bonusov, pretože niektoré z nich sú veľmi špecifické na splnenie. Medzi bonusové podmienky patria:

 • Požiadavka na prestávkovanie: Väčšina bonusov vyžaduje prestávkovanie, ktoré niekoľkonásobne prevyšuje hodnotu bonusu, kým si môžete vybrať bonusové peniaze. Zvyčajne sa tento násobok pohybuje medzi 5-násobkom a 30-násobkom hodnoty bonusu.
 • Minimálny kurz: Aby boli stávky započítané do prestávkovanie, častokrát musí byť splnení minimálny kurz, ktorý sa zvyčajne pohybuje okolo 1.5.
 • Časové limity: Zvyčajne 30-90 dní na dosiahnutie požadovaného prestávkovania.

Ako vložiť peniaze na svoj tipérsky účet?

Ak vaša registrácia a verifikácia prebehli úspešne, tak nastal čas vložiť prvý vklad. Existuje niekoľko spôsobov, ako tipovať zápasy pomocou skutočných peňazí. Online stávkové kancelárie akceptujú tieto vklady:

 • Platobné karty (VISA, MasterCard a pod.)
 • E-peňaženky (Skrill, Neteller a pod.)
 • Online bankový prevod
 • SMS deposit
 • Predplatná karta (PaySafeCard)
 • Pobočka stávkovej kancelárie
 • Cryptocurrencies (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, etc.)

Minimálna možná výška vkladu je zvyčajne od 5€ – 10€. Nezabudnite skontrolovať dostupné promoakcie a zároveň si pozorne prečítajte ich podmienky, aby ste boli informovaný o všetkom.

Ako si vybrať typ stávky?

Zaujíma vás, na aké typy stávok by ste sa mali zamerať? Úplným nováčikom by sme odporúčali zamerať sa na najjednoduchšie a klasické typy stávok, ktorým ľahko porozumejú. Medzi takéto typy stávok patria:

 • Klasické 1X2 – Stávka na výsledok stretnutia (1 = výhra domácich, X = remíza, 2 = výhra hostí);
 • Handicapy – Stávka na výsledok zápasu, avšak jeden z tímov začína so záporným alebo kladným náskokom;
 • Viac ako/menej ako stávky – Stávka na to, či bude celkový počet gólov/bodov nad alebo pod stanovenou hranicou;
 • Dlhodobé stávky – Stávka na celkového víťaza ligy alebo turnaja;
 • Výsledok zápasu – dvojtip – Stávka na výsledok zápasu s dvoj tipom (10 – výhra domácich alebo remíza, 02 – výhra hostí alebo remíza, 12 – výhra domácich alebo hostí).

Tieto stávky sú ľahko pochopiteľné aj pre úplných začiatočníkov. Keď získate viacej skúseností z tipérskeho sveta, tak môžete postupne prechádzať k zložitejším typom stávok.

Ako staviť prvý tiket?

Teraz, ste pripravení na tú najdôležitejšiu časť na ceste ako začať tipovať – samotné tipovanie a uzatváranie stávok. Je to celkom intuitívne, tak sa pozrime, ako to prebieha:

 1. Zo širokej ponuky rôznych športov si vyberte ten, ktorému najviac rozumiete a poznáte jeho pravidlá (futbal, tenis, hokej, basketbal, alpské lyžovanie, biatlon alebo niečo iné).
 2. Ďalej si zvoľte konkrétny zápas alebo podujatie, na ktoré chcete tipovať.
 3. Z rozbaľovacej ponuky rôznych typov stávok si vyberte tú, ktorá vás najviac zaujala. Ako ste sa dozvedeli vyššie, odporúčame vám vybrať si klasické 1X2, hendikepové stávky, viac ako/menej ako stávky alebo čokoľvek iné.
 4. Zakliknite si váš tip, ktorý sa následne zobrazí v tikete v pravej časti vašej obrazovky. Vpíšte sumu, ktorú chcete risknúť na váš tip. Nesnažte sa prepáliť výšku stávky hneď zo začiatku, vsádzajte len toľko, koľko si môžete dovoliť prehrať.
 5. Nakoniec už len potvrdíte vašu stávku kliknutím na “Staviť”. Následne vám nezostáva nič iné ako len držať palce.

Ak váš tip vyhrá, čiastka výhry sa vám pripíše na hráčsky účet v stávkovej kancelárií. Odtiaľ si môžete vaše výhry vybrať alebo pokračovať v stávkovaní na zápasy, ktorým rozumiete. Nezabudnite na podmienky, ktoré môžu sprevádzať výber peňazí.

Ako si vybrať výhry?

Na záver vám ešte vysvetlíme, ako správne vybrať peniaze z vášho účtu – či už menšie výhry alebo celý zostatok. Regulované kancelárie umožňujú približne rovnaké spôsoby výberu ako pri vklade:

 • Bankový prevod na váš bankový účet
 • Výber priamo na pobočke
 • Prevod na e-peňaženku (Skrill, Neteller, PayPal, atď.)
 • Spätný prevod na platobnú kartu (VISA, MasterCard, atď.)
 • Kryptomeny (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, atď.)

Žiadosť o výber spravidla začnete priamo vo svojom hráčskom menu na webovej stránke stávkovej kancelárie. Pred samotným výberom si nezabudnite overiť maximálne denné/týždenné/mesačné limity pre výber peňazí. Potom vám už nezostáva nič iné, ako si vybrať spôsob výberu, ktorý vám najviac vyhovuje, zadať výšku výberu a potvrdiť výber.

Dĺžka výberu závisí od výšky vyberanej sumy, kým pri menších čiastkach nie sú žiadne obmedzenia. Pri nižších sumách je dĺžka výberu od 1 do 5 dní. Na druhej strane, pri skutočne vysokých výhrach si kancelárie nechávajú čas na dodatočné kontroly, aby predišli potencionálnym podvodom. Takže výber môže trvať aj niekoľko týždňov.

FAQ – Často kladené otázky

Stále máte nejaké otázky ohľadom toho ako začať tipovať? Tak si pozrite sekciu často kladených otázok, ktorú sme pre vás pripravili.

Môžem tipovať aj z mobilu?

Samozrejme, väčšina renomovaných kancelárií si uvedomuje, že mobilné tipovanie neustále naberá na obľube. Preto väčšina z nich má plne responzívne webové stránky, ktoré fungujú bezproblémovo aj na smartfónoch či tabletoch. Často ponúkajú aj špeciálne mobilné aplikácie pre ešte pohodlnejší zážitok z mobilného stávkovania. Aplikácie stávkových kancelárií nájdete v App Store, Google Play alebo priamo na ich webových stránkach.

Čo znamená live tipovanie?

Live tipovanie, tiež známe ako živé stávkovanie, je bezpochyby ozvláštnením pre tipérov a možnosťou, ako zarobiť peniaze tipovaním. Podstatou live tipovania je stávkovanie na zápasy, ktoré sa už hrajú. Kurzy sa neustále aktualizujú podľa vývoja zápasu. Live tikety vám umožňujú reagovať na situáciu rýchlo, tým pádom môžete staviť na výsledok podľa toho, ako sa vyvíja zápas.

Čo sú stávkové kurzy?

Stávkové kurzy vyjadrujú potencionálnu výhru, ktorú môžete získať v prípade úspešnej stávky. Čím je kurz vyšší, tým budú vaše potencionálne výhry vyššie, ak váš tip bude výherný. Napríklad kurz 1.5 znamená, že pri vklade 10€ je možná výhra 15€. Ak by bol kurz 5.00 pomocou rovnakého vkladu môžete vyhrať až 50€.