18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Kurzy stávok na Euro 2024, predpovede a favoriti

Euro 2024 sa blíži k svojmu vyvrcholeniu, pričom turnaj vstupuje do semifinálových kôl. Kurzy stávok na Euro 2024 sa v tejto fáze sústreďujú na zostávajúce zápasy a potencionálnych víťazov turnaja.

Tento článok prináša aktuálny prehľad kurzov na semifinálové zápasy, kurzy na celkového víťaza, analyzuje šance zostávajúcich tímov a ponúka objektívny pohľad na stávkovanie v záverečnej fáze Eura 2024. S každým odohraným zápasom sa dynamika turnaja mení, čo sa odráža aj v priebežne aktualizovaných kurzoch stávkových kancelárií.

Objavte špeciálne bonusy, ktoré môžete využiť pri stávkovaní na Euro 2024

BookmakerDostupný bonus Euro 2024Bonus
Fortuna70 € BEZ RIZIKA
Fortuna30 € bonus
Tipsport4000 € + 30 € zadarmo

Euro 2024 predpovede

S postupom turnaja do semifinálových kôl sa predpovede pre Euro 2024 sústreďujú na zostávajúce štyri tímy. Španielsko, Francúzsko, Holandsko a Anglicko preukázali svoju silu a konzistentnosť počas celého turnaja.

Španielsko a Francúzsko sú považované za Euro 2024 favoriti, vďaka ich bohatým skúsenostiam z veľkých turnajov a dravým výkonom mladých talentov. Anglicko, s jeho pomerne mladým a dynamickým tímom, je taktiež hodnotené odborníkmi veľmi vysoko, zatiaľ čo Holandsko by bolo považované za prekvapujúceho víťaza.

Predpovede naznačujú, že semifinálové zápasy budú mimoriadne vyrovnané. Očakáva sa, že o výsledkoch môžu rozhodnúť individuálne výkony kľúčových hráčov alebo taktické rozhodnutia trénerov. Mnohí experti predpokladajú, že aspoň jeden zo semifinálových zápasov sa môže dostať do predĺženia alebo dokonca do penaltového rozstrelu.

Čo sa týka gólovej produktivity, štatistiky z predchádzajúcich zápasov naznačujú. Že môžeme očakávať v priemere 2-3 góly na zápas. Veľký dôraz sa kladie aj na defenzívnu stabilitu tímov, keďže v záverečných fázach turnaja často rozhodujú malé detaily a chyby sa neodpúšťajú.

Anglicko

Anglicko potvrdilo svoju pozíciu jedného z favoritov postupne do semifinále. Tím pod vedením Garetha Southgatea ukázal silnú ofenzívu a schopnosť zvládať tlakové situácie, čo sa prejavilo najmä v penaltovom rozstrele proti Švajčiarsku.

Ich ďalším súperom bude Holandsko. Anglický tím sa opiera o skvelú formu útočníka Harryho Kanea alebo Judeho Bellinghema, ktorí sú na čelných pozíciach streleckej tabuľky.

Southgate stavil na mix skúsených hráčov a mladých talentov, čo sa zatiaľ ukazuje ako úspešná stratégia. Aj napriek tomu, že práve proti slovenskému tímu ich od vyradenia delili 2 minúty. Taktiež obranná línia vedená Johnom Stonesom zatiaľ pôsobí spoľahlivo, čo bude kľúčové aj v semifinálovom a prípadne finálovom zápase.

Anglicko - kurzy na víťazstvo v Euro 2024

Fortuna
3.75
Anglicko
Prejsť na Fortuna

Francúzsko

Francúzski “Les Bleus” opäť dokazujú, prečo patria medzi najlepšie tímy na svete. Po tesnom víťazstve nad Belgickom a dramatickom postupe cez Portugalsko čelí tím v semifinále Španielsku. Ich skúsený káder z nich robí silných kandidátov na celkové víťazstvo.

Tréner Didier Deschamps môže stavať na skvelej forme Kyliana Mbappého, ktorý je motorom francúzskeho tímu, aj napriek zlomenému nosu. Kvôli tejto zlomenine ho môžete vidieť hrať s maskou na tvári.

Stredovú formáciu vedú hráči ako Kante, Tchouameni a Rabiot, ktorí dominujú v držaní lopty a v kreativite. Francúzsko zatiaľ predvádza vyváženú hru s dôrazomna rýchle protiútoky, čo im prinieslo úspech v predchádzajúcich zápasoch.

Nemecko

Napriek vyradeniu vo štvrťfinále v zápase so Španielskom, v ktorom inkasovali rozhodujúci gól iba zopár minút pred koncom predĺženia. Ich víťazstvo nad Dánskom v osemfinále potvrdilo, že stále patria medzi európsku elitu. Hoci tento domáci turnaj pre nich skončil, určite sa budú chcieť vrátiť ešte silnejší na ďalších medzinárodných turnajoch.

Nemecký tím pod vedením, iba 36 ročného, Juliana Nagelsmanna predviedol moderný, útočný futbal s vysokým pressingom. Mladí hráči ako Jamal Musiala a Florian Wirtz ukázali svoj potenciál a budú kľúčoví pre budúcnosť nemeckého futbalu. Napriek skoršiemu vypadnutiu môže Nemecko hodnotiť svoju účasť na turnaji ako pozitívny krok v prebiehajúcej generačnej výmene.

Španielsko

Španielsko sa javí ako jeden z najsilnejších tímov turnaja. S impozantným víťazstvom nad Gruzínskom (4:1) a kľúčovým triumfom nad Nemeckom ukázali “La Roja” svoju silu.

Ich semifinálový súboj s Francúzskom bude s veľkou pravdepodobnosťou jeden z vrcholov Eura 2024. Tréner Luis de la Fuente vsadil na dlhoročných reprezentantov ako sú Carvajal, Morata a taktiež mladých talentov, akým je Pedri alebo iba 16-ročný Yamal.

Španielsky tím dominuje v držaní lopty a počte presných prihrávok, pričom ich tiki-taka štýl je stále dostatočne rýchly a efektívny. Obranná línia Aymericom Laporteom zatiaľ pôsobí spoľahlivo. Kľúčom k úspechu v semifinále bude efektivita v zakončení, ktorá bola v niektorých zápasoch problematická.

Španielsko - kurz na víťazstvo na Euro 2024

Fortuna
1.60
Španielsko
Prejsť na Fortuna

Portugalsko

Napriek vyradeniu vo štvrťfinále zanechalo Portugalsko na turnaji výraznú stopu. Ich cesta skončila v napínavom penaltovom rozstrele proti Francúzsku, no ukázali, že stále patria medzi širšiu európsku špičku. Cristiano Ronaldo spoločne s Pepem boli opäť kľúčovými hráčmi na ihrisku.

Mladí hráči ako João Félix a Rúben Dias ukázal, že budúcnosť portugalského futbalu je v dobrých rukách. Tréner Roberto Martinez dokázal vytvoriť kompaktný tím, ktorý bol schopný konkurovať aj najsilnejším súperom. Hoci Portugalsko nezopakuje úspech z roku 2016, ich výkony na Eure 2024 môžeme hodnotiť ako pozitívne.

Holandsko

Holandsko sa po rokoch absencie na veľkých turnajoch vrátilo vo veľkom štýle a prebojovalo sa až do semifinále Eura 2024. Oranjes pod vedením skúseného trénera Ronalda Koemana predvádzajú dynamický a útočný futbal, ktorý im priniesol presvedčivé víťazstvá nad Rumunskom (3:0) a Tureckom (2:1).

Kľúčom k úspechu holandského tímu je silná stredová formácia vedená Xavi Simonsom a Tijjani Reijndersom, ktorí dokážu kontrolovať tempo hry a vytvárať šance pre útočníkov. V obrane exceluje Virgil van Dijk, ktorý dodáva tímu stabilitu a vodcovstvo.

Holandsko teraz čaká náročný semifinálový súboj s Anglickom, no ich atraktívny herný štýl a tímová súdržnosť z nich robia nebezpečného súpera pre každého.

Holandsko - kurz na víťazstvo na Euro 2024

Fortuna
6.00
Holandsko
Prejsť na Fortuna

A čo Slovensko?

Slovensko sa statočne prebojovalo do osemfinále, kde do 95 minúty vyhrávalo 1:0, avšak napokon v poslednej minúte inkasovalo famózny gól nožničkami.

Zápas sa dostal do predĺženia a v prvej minúte predĺženia Slovensko dostalo ďalší gól a napokon podľahlo Anglicku 1:2. Navzdory vyradeniu ukázal slovenský tím potenciál a získal cenné skúsenosti pre budúce turnaje.

Účasť nášho tímu na Eure 2024 možeme hodnotiť pozitívne a ako dobrý základ pre ďalší rozvoj slovenského futbalu. Tím vedený kapitánom Milanom Škriniarom predviedol bojovné výkony a v skupine dokázal zdolať aj favorizované Belgicko.

Mladí hráči ako Dávid Hancko a Tomáš Suslov ukázali, že majú potenciál stať sa oporami reprezentácie v budúcnosti. Účasť na Eure 2024 by mala slúžiť ako odrazový mostík pre ďalší rozvoj slovenského futbalu.

Kurzy na zápasy Euro 2024

Kurzy na zápasy Euro 2024 sú dynamickým odrazom očakávaní stávkových kancelárií a expertov ohľadom výsledkov jednotlivých stretnutí a celkového priebehu turnaja. Tieto kurzy sa neustále vyvíjajú v reakcii na aktuálne udalosti, výkony tímov a hráčov, ako aj na objem stávok od tipérov.

Stávkové kancelárie ponúkajú zaujímavé Euro 2024 stávkové bonusy. Ponúkajú zaujímavý pohľad na predpokladané šance jednotlivých tímov, no zároveň je dôležité k nim pristupovať s rozvahou.

Kurzy zohľadňujú faktory ako sú historické výsledky, aktuálnu formu, zranenia kľúčových hráčov či taktické rozhodnutia trénerov. Pre fanúšikov a analytikov predstavujú cenný zdroj informácií, ktorý môže pomôcť pri predpovedaní výsledkov, no v žiadnom prípade by nemali byť považované za garantovanú predpoveď.

Výsledky osemfinále na Euro 2024: Porovnanie predpovedí a skutočných výsledkov

V osemfinále sme zaznamenali niekoľko prekvapivých výsledkov, ktoré sa líšili od pôvodných predpovedí:

 • Švajčiarsko (1.01 na postup) prehralo s Talianskom (1.11 na postup) 2:0 napriek tomu, že bolo výrazne favorizované.
 • Nemecko porazilo Dánsko 2:0, čo sa zhoduje s očakávaniami.
 • Anglicko tesne porazilo Slovensko 2:1 po predĺžení, hoci Slovensko (1.18 na postup) nebolo pôvodne favorizované na dosiahnutie tejto fázy.
 • Španielsko podľa očakávaní ľahko porazilo Gruzínsko 4:1.
 • Francúzsko (kurz 1.01 na postup) tesne porazilo Belgicko (kurz 1.25 na postup) 1:0 v zápase, ktorý bol tesnejší, ako sa predpokladalo.
 • Portugalsko (1.01 na postup) sa trápilo so Slovinskom, ktoré vyhralo na penalty po remíze 1:1 v predĺžení.
 • Holandsko (1.03 na postup) pohodlne porazilo Rumunsko (1.10 na postup) 3:0 napriek priaznivému kurzu na Rumunsko.
 • Turecko (1.01 na postup) rozrušilo Rakúsko (1.70 na postup) 2:1, čím poprelo pôvodné prognózy.

Medzi pozoruhodné absencie v osemfinále patrili favorizované tímy ako Česká Republika (1.60 na postup) a Srbsko (2.30 na postup).

Výsledky štvrťfinále na Euro 2024: Porovnanie predpovedí a skutočných výsledkov

Štvrťfinálové zápasy priniesli niekoľko prekvapivých výsledkov, ktoré sa značne líšili od pôvodných predikcií:

 • Španielsko (kurz 1.25 na postup) porazilo Nemecko (kurz 1.25 na postup) 2:1 po predĺžení, čo bolo v rozpore s predpoveďami favoritujúcimi Nemecko. Tento zápas ukázal silu španielskej reprezentácie, ktorá dokázala v posledných minútach predĺženia prekonať silného súpera napriek nižším šanciam na papieri.
 • Francúzsko (kurz 1.18) vyradilo Portugalsko (kurz 1.40) na penalty po remíze 1:1 v riadnom hracom čase a predĺžení. Aj keď tento výsledok čiastočne zodpovedal očakávaniam, zápas bol oveľa vyrovnanejší, než sa predpokladalo. Francúzi museli siahnuť až na dno svojich síl, aby postúpili ďalej.
 • Anglicko (kurz 1.18) malo nečakané problémy so Švajčiarskom, keď zvíťazilo až na penalty po remíze 2:2 po predĺžení. Tento zápas bol pre Anglicko oveľa náročnejší, než sa očakávalo, čo poukazuje a silu a odhodlanie švajčiarského tímu, ktorý bol považovaný za outsidera.
 • Holandsko (kurz 1.65) porazilo Turecko 2:1, čo bolo vo všeobecnosti v súlade s predpoveďami. Napriek tomu, Turci predviedli bojovný výkon a ukázali, že ich postup do štvrťfinále nebol náhodný.

Je pozoruhodné, že do štvrťfinále sa nedostali Taliansko (kurz 2.0 na postup do tejto fázy) a Belgicko (kurz 2.25), ktoré boli vyradené skôr, než sa očakávalo. Tieto prekvapivé eliminácie dvoch veľmocí podčiarkujú nepredvídateľnú povahu turnajového futbalu.

Kurzy stávok na Euro 2024: predpovede na semifinále

Semifinálové zápasy sľubujú napínavé futbalové predstavenia medzi štyrmi najlepšími tímami turnaja. Kurzy stávok na tieto zápasy odrážajú očakávania bookmakerov a naznačujú, že môžeme očakávať vyrovnané súboje. Pozrime sa bližšie na aktuálne kurzy pre postup do finále:

 • Španielsko: 1.79
 • Francúzsko: 1.99
 • Holandsko: 2.04
 • Anglicko: 1.76

Tieto kurzy naznačujú, že Španielsko je mierne favorizované v prvom semifinále, zatiaľ čo Anglicko má miernu výhodu v druhom. Napriek tomu sú rozdiely v kurzoch relatívne malé, čo poukazuje na vyrovnanosť tímov a náročnosť predpovedať víťazov.

Je dôležité mať na pamäti, že kurzy sa môžu meniť v závislosti od najnovších informácií o situácii v tíme, možných zraneniach hráčov či taktických rozhodnutí trénerov. Fanúšikovia a tipéri by mali tieto faktory brať do úvahy pri prezeraní si kurzov a prípadnom stávkovaní.

Kurzy stávok na Euro 2024: predpovede na finále

S blížiacim sa vyvrcholením Eura 2024 sa pozornosť fanúšikov a stávkarov sústreďuje na Euro 2024 predpovede celkového víťaza turnaja. Kurzy stávok na finále odrážajú aktuálne hodnotenie šancí zostávajúcich tímov podľa bookmakerov. Pozrime sa na kurzy pre jednotlivé tímy na celkové víťazstvo:

 • Španielsko: 2.90
 • Francúzsko: 3.50
 • Anglicko: 3.70
 • Holandsko: 5.20

Tieto kurzy naznačujú, že Španielsko je momentálne považované za hlavného favorita na zisk titulum tesne nasledované Francúzskom a Anglickom. Holandsko, hoci s vyšším kurzom, stále zostáva v hre o celkové víťazstvo.

Je dôležité pamätať, že tieto kurzy sa môžu meniť v závislosti od výsledkov semifinálových zápasov a ďalších faktorov ovplyvňujúcich výkonnosť tímov. Fanúšikovia by mali tieto predpovede brať ako orientačné a nie ako garantované výsledky.

Ako sa darí Slovensku?

Slovenská futbalová reprezentácia predviedla na Euro 2024 pozoruhodný výkon, ktorý prekonal očakávania mnohých fanúšikov. V úvodnom zápase skupiny E prekvapivo zdolali favorizované Belgicko 1:0 gólom Ivana Schranza.

Nasledovala tesná prehra 1:2 s Ukrajinou, no v poslednom zápase remizovali 1:1 s Rumunskom, čo im stačilo na postup do osemfinále z tretieho miesta v skupine.

V osemfinále čelilo Slovensko jedným z favoritov turnaja – Anglicku. Naši reprezentanti predviedli heroický výkon a dlho viedli 1:0 opäť po góle Schranza.

Angličania však v poslednej minúte nadstaveného času vyrovnali a v predĺžení strhli víťazstvo na svoju stranu, čím ukončili slovenské účinkovanie na turnaji. Napriek vyradeniu zanechalo Slovensko na šampionáte výborný dojem, keď dokázalo konkurovať aj najsilnejším tímom Európy.
Tím pod vedením trénera Francesca Calzonu ukázal bojovnosť a taktickú vyspelosť. Vynikajúce výkony predviedli najmä brankár Martin Dúbravka, kapitán Milan Škriniar a najlepších strelec slovenského tímu Ivan Schranz. Účasť v osemfinále a tesná prehra s Anglickom sú považované za úspech a sľubný základ pre budúcnosť slovenského futbalu.

Ako vypočítať percentuálnu pravdepodobnosť a výšku výhry?

Pri stávkovaní je dôležité vedieť vypočítať percentuálnu pravdepodobnosť a potenciálnu výšku výhry. Percentuálna pravdepodobnosť sa vypočíta ako 1 deleno kurzom, vynásobené 100. Napríklad, ak je kurz 2.00, pravdepodobnosť je (1/2.00) * 100 = 50%.

Výška potenciálnej výhry sa počíta vynásobením vkladu a kurzu. Pri vklade 10 € a kurze 2.00 by potenciálna výhra bola 20 €.

Je dôležité poznamenať, že tieto výpočty neodrážajú skutočnú šancu na výhru, ale skôr odhad stávkovej kancelárie. Skutočná pravdepodobnosť môže byť odlišná kvôli rôznym faktorom. Stávkari by mali tiež brať do úvahy marže stávkových kancelárií, ktoré znižujú potenciálne výhry.

Pre zodpovedné stávkovanie je kľúčové porozumieť týmto výpočtom, ale aj uvedomovať si riziká spojené so stávkovaním. Vždy je potrebné stávkovať len s prostriedkami, ktorých stratu si môžete dovoliť.

Prečo sú dôležité vysoké kurzy?

Vysoké kurzy v športových stávkach sú dôležité z niekoľkých kľúčových dôvodov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sú vysoké kurzy dôležité, je možnosť dosiahnuť vyšší výnos zo stávky.

Kurzy predstavujú pravdepodobnosť, ktorú bookmakeri prisudzujú konkrétnemu výsledku. Čím vyšší je kurz, tým nižšia je pravdepodobnosť, ktorú bookmakeri pripisujú danému výsledku, ale zároveň je o to vyšší potenciálny zisk z úspešnej stávky.

Aj keď je pravdepodobnosť, že jednotlivé stávky vyjdú nižšia, jedna úspešná stávka môže priniesť vysoký potenciálny výnos. Preto sú vysoké kurzy kľúčové pre stávkarov, ktorí sa snažia optimalizovať svoje stratégie.

FAQ: Často kladené otázky

Ak ste v článku nenašli informáciu, ktorú ste hľadali, nezúfajte. Pripravili sme si pre vás odpovede na pár často kladených otázok, ktoré by mohli vašu zvedavosť ukojiť.

Ako a kde bude prebiehať Euro 2024?

Majstrovstvá Európy vo futbale 2024, známe ako Euro 2024, sa začali 14. júna 2024 a potrvajú celý mesiac, až do finále, ktoré sa bude konať 14. júla 2024. Počas tohto časového obdobia sa uskutoční množstvo zápasov v rôznych mestách po celom Nemecku, ktoré je hostiteľskou krajinou turnaja.
Turnaj otvoril prvý zápas v Mníchove, kde sa domáce Nemecko porazilo Škótsko v úvodnom stretnutí turnaja presvedčivo 5:1. Po úvodných zápasoch v skupinovej fáze, kde sa tímy snažia zabezpečiť si postup do vyraďovacích kôl, sa turnaj postupne presunie do napínavých osemfinálových, štvrťfinálových a semifinálových kôl.
Finálový zápas, ktorý rozhodne o novom majstrovi Európy, sa odohrá 14. júla 2024 na slávnom Olympiastadion v Berlíne.

Ktoré nemecké mestá budú hostiť zápasy Euro 2024?

Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 sa budú konať v desiatich mestách po celom Nemecku:
Berlín – Olympiastadion, Mníchov – Allianz Arena, Dortmund – Signal Iduna Park, Gelsenkirchen – Veltins-Arena, Stuttgart – Mercedes-Benz Arena, Hamburg – Volksparkstadion, Frankfurt nad Mohanom – Deutsche Bank Park, Kolín nad Rýnom – RheinEnergieStadion, Lipsko – Red Bull Arena, Düsseldorf – Merkur Spiel-Arena.

Ako sa darilo slovenskému národnému tímu na Euro 2024?

Slovensko na Euro 2024 prekvapilo futbalový svet svojím odhodlaním a kvalitou hry. V skupine E začali senzačným víťazstvom 1:0 nad favorizovaným Belgickom. Nasledujúci zápas priniesol tesné zakopnutie s Ukrajinou (1:2), no remíza 1:1 s Rumunskom im zabezpečila postup do osemfinále.
Tam čelili Anglicku v dramatickom súboji, kde dlho viedli, no napokon podľahli 1:2 po predĺžení. Tím pod taktovkou Francesca Calzonu ukázal skvelú defenzívnu organizáciu a nebezpečné protiútoky.