18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

MMA stávky 2024

Bojové športy sú stále viac a viac populárne. Sledovanosti dominuje hlavne Mixed Martial Arts. Okrem samotného sledovania si na zápasy uzatvárajú tipéri z celého sveta svoje MMA stávky. Poďme sa pozrieť bližšie na tipovanie na MMA.

  1. 30 free spinov + 30€ bonus
    18+|Platí pre nových klientov. Bezriziková stávka na 1. stávku (min. kurz 2.00). Bonus po registrácii. Neúspešná stávka? Fortuna vráti do 30 eur. Stávka do 7 dní, vyhodnotiť do 45 dní. Fortuna môže zmeniť alebo zrušiť ponuku. Full T&Cs

Ako uzatvárať MMA stávky

Pokiaľ ste v tipovaní zbehlí, nebude pre vás problém vykonávať samotné tipovanie. MMA sa nijak nelíši od ostatných športov. Čo je ale špecifické pre tento šport je to, že sa nejedná o kolektívny šport. Vo svete stávok sa totiž väčšina tipov uzatvára práve na kolektívne športy – možno až na tenis, ktorý je medzi tipérmi veľmi populárny. Každopádne drvivá väčšina stávok tvoria kolektívne športy.

MMA stávky sa ale stále viac dostávajú do popredia. Tento šport sa v poslednej dobe relatívne dosť pretlačuje do médií a ľudia tak majú prehľad v tom, čo sa aktuálne deje, kto je vo forme a kto je predurčený stať sa šampiónom. Tým pádom je aj záujem o tipovanie MMA vyšší.

MMA stávky

MMA stávky – hlavné stávkové trhy

Narozdiel od rôznych iných športov sú MMA stávky relatívne obmedzené. Vychádza to práve z povahy tohto športu. Len veľmi zriedka sa totiž stretávame s nejakými pavúkmi, ako je tomu napríklad u tenisu. Väčšinou ste teda obmedzený len na aktuálny zápas. Neexistujú tu totiž žiadne trhy, ako over / under či víťaz skupinovej fázy atď.

To z tohto športu, čo sa stávok týka, robí veľmi priamočiaru záležitosť a ani ten úplný nováčik sa v tipovaní MMA nestratí. Jednoducho si vyberiete svojho favorita v danom zápase, zistíte, aký je na jeho výhru kurz a uzavriete stávku. Kurzy MMA nájdete u každej kvalitnej stávkovej kancelárie. Pokiaľ ste trochu na exotiku tak si kľudne môžete tipnúť aj na remízu, ktorá je ale v tomto športe dosť nepravdepodobná, ale kto vie?

Tipovanie MMA – stratégie

Stratégie, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť vaše percento úspešnosti pri tipovaní na MMA, je niekoľko. Každá vás posunie o niečo bližšie k cieľu, ktorým je čo najviac výhier na vašich tiketoch.

Sledovanie zápasov MMA

Sledovaním zápasov si dokážete vyvinúť lepší cit a inštinkt. Okrem toho vám to veľmi pomôže spoznať samotných bojovníkov, ich silné stránky či slabiny. Niektorí zápasníci sú stavaní na boj v postoji, zatiaľ čo iní môžu excelovať na zemi. Určite neuškodí viesť si poznámky a zaznamenávať si jednotlivé postrehy zo zápasov.

Najväčšie rozdiely sú často v najmenších detailoch

Tak, ako sa samotní zápasníci (nielen) behom zápasu sledujú a študujú, tak aj vy môžete ťažiť práve z týchto detailov, ktoré často vedú k najväčším rozdielom. Teraz trochu odbočím, ale ako skvelý príklad ma napadol odvetný zápas klasického boxu medzi Royom Jonesom Jr a Montellom Griffinom. Jones vyhral v prvom kole na KO, ale keď si pozorne pozriete tento kratučký zápas, tak zistíte, že Griffina knockoutoval úderom, ktorý si dopredu “otestoval”. V priebehu zápasu si môžete všimnúť, že Jones naznačí zdvihák a poznamená si v hlave, ako na tento úder Griffin reagoval a že je tam priestor zasadiť úder. O pár desiatok sekúnd tento úder zopakoval, ale v plnej paráde bez naznačenia a vyhral tak zápas. Tým som len chcel povedať, že aj tak malý detail, akým je reakcia na určitú situáciu môže viesť k výhry či prehre zápasu.

Disciplína je kľúčová

Drvivá väčšina tipérov si prejde obdobím, kedy sa snaží prehry čo najrýchlejšie dohnať tipovaním na viac a viac zápasov, až nakoniec zistia, že to je práve cesta do pekla. Menej je niekedy viac. Buďte disciplinovaní, nesnažte sa zbohatnúť za dva dni, stanovte si dlhodobý cieľ a držte sa svojej stratégie.

Keď už sa bavíme o disciplíne, majte na pamäti, že stávky nesú zo sebou riziko. Uistite sa, že riskujete len to, čo si môžete dovoliť stratiť bez toho, aby to výraznejšie ovplyvnilo vašu finančnú situáciu. Tipujte zodpovedne.

Kurzy MMA

Poďme sa pozrieť na samotné kurzy. MMA sa nijak nelíši od ostatných športov a na Slovensku sa takmer všade stretnete výhrade s desatinným formátom kurzov (berú sa do úvahy aj Oktagon kurzy). Nie je to však jediná forma, ktorá existuje. Zásadnou informáciou pri kurzoch ale je, bez ohľadu na to, ktorý používate, že kurz odráža pravdepodobnosť toho, čo nastane. Stávkové kancelárie vám teda prostredníctvom kurzov ponúkajú ich vlastné pravdepodobnosti toho, čo sa stane. Čím vyšší kurz, tým menšia pravdepodobnosť.

V Spojených štátoch sa zväčša používajú tzv. Moneyline kurzy (tiež označované ako americké kurzy). Tie môžu byť záporné alebo kladné a určujú vašu potenciálnu výhru za každých stavených 100 dolárov (kladný kurz), respektíve koľko musíte staviť, aby ste 100 dolárov vyhrali (záporný kurz).

V spojenom kráľovstve sú zas populárne frakčné (zlomkové) kurzy. S tými sa často stretávame aj v hovorovej reči. Keď niekto povie, že šance je jedna ku miliónu, či dvadsať ku jednej, tak tým v podstate stanovil zlomkový kurz.

MMA stávky - kurzy MMA

MMA a Oktagon tipy online

Za starých čias by ste sa pri tipovaní museli spoliehať výhradne na seba. Nápady a názory sa dali zdieľať len s malou skupinou ľudí. V dnešnej dobe však máme internet a tak sa môžete podeliť o svoje skúsenosti aj s ľuďmi na opačnom konci sveta. A platí to aj opačne.

Pokiaľ hľadáte inšpiráciu pre svoje MMA stávky a tipovanie MMA, môžete sa zapojiť do rôznych diskusií buď na internetových fórach, alebo rôznych chatoch. Možností je kopa. Najlepšou voľbou však je vyhľadať stránky s tipovacími súťažami, kde sa dajú vyhrať finančné výhry. Prečo? Krátkou odpoveďou je motivácia.

Ide o to, že pokiaľ sa o niečo bojuje, ľudia majú tendenciu publikovať len to najlepšie, aby vyhrali. Taktiež je veľmi dobré, pokiaľ u každého tipéra môžete prehľadávať jeho históriu a sledovať rôzne grafy (napr. výhry / prehry, percentuálny nárast za určité obdobie atď.). Špička v tipovaní dokáže svoje MMA stávky premeniť na ziskovú záležitosť. Nováčikom odporúčame vyhľadať podobné legitímne stránky a zo začiatku možno len sledovať, na čo skúsení tipéri uzatvárajú svoje stávky a robiť si poznámky.

Kde sledovať MMA naživo?

V našich končinách je okrem UFC dosť populárny Oktagon. Kurzy na zápasy týchto organizácii nájdete u každej správnej stávkovej kancelárie. Kde ale tieto zápasy sledovať? Mnoho športových kanálov poskytuje priamy prenos z niektorých zápasov.

Ďalšou možnosťou je sledovať ich online. Častokrát je možné sledovať MMA aj priamo na stránke stávkovej kancelárie. Mnoho z nich totiž ponúka k live stávkam aj živé prenosy. Väčšinou stačí, pokiaľ máte na svojom účte u bookmakera aspoň nejaké finančné prostriedky, alebo uzavretý tiket a môžete sledovať akýkoľvek zápas v ponuke. Tipovanie MMA tak naberá nový rozmer, kedy priamo pri sledovaní môžete podávať aj samotné tikety.

Ktorá stávková kancelária je najlepšia pre tipovanie na MMA?

Uvádzať konkrétnu spoločnosť ako najlepšiu nám príde ako nezmysel. Každý tipér je totiž iný a to, čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať druhému. Na našej stránke však nájdete recenzie tých najlepších bookmakerov, takže sa pozrite na ich recenzie. Jednou z najhlavnejších podmienok, ktoré tipéri posudzujú, je vstupný bonus. Okrem toho je tu však pár ďalších vecí.

Tipovanie MMA

Kurzová ponuka

Nie mnoho ľudí tipuje výhradne na MMA. Stávky na tento šport tvoria väčšinou len malú časť portfólia. Preto je vhodné uistiť sa, že vami vybraná stávková kancelária má svoju kurzovú ponuku čo najširšiu. Je dobré mať na pamäti, že nie všetci bookmakeri ponúkajú tipovanie MMA, alebo že je ich ponuka len veľmi obmedzená. Preto si prezrite kurzový lístok pred tým, než si založíte účet.

Kurzy

Najmä skúsení tipéri vedia, že kurzy sú jednou z najdôležitejších vecí. Čím vyšší kurz, tým vyššia výhra. Nie je tajomstvom, že niektoré stávkové kancelárie ponúkajú vyššie kurzy, než ostatné. Preto sa dopredu uistite, že rozdiel v kurzoch oproti konkurencii nie je príliš veľký – myslíme tým teda to, že ukrzy nie sú oproti ostatným príliš nízke.

Stávkové možnosti

Samotná kurzová ponuka je jedna vec, ale nesmieme zabúdať na jej hĺbku. Aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že daný bookmaker ponúka veľké množstvo športov a líg, neznamená to, že ich ponuka je obsiahla. Niektoré spoločnosti totiž na samotné zápasy nemusia poskytovať mnoho možností, na ktoré si staviť. Preto sa uistite, že samotné stávkové trhy sú pre vás vyhovujúce. Myslíme tým samotné druhy stávok, ako napr. Over / Under, ázijské handicapy a mnoho ďalších.

Sú zápasy MMA dohodnuté?

Pokiaľ chcete uzatvárať MMA stávky, ale bojíte sa, že niektorý zo zápasov (alebo dokonca viac z nich) je dopredu dohodnutý, tak vám musíme povedať, že v naozaj drvivej väčšine tomu tak nie je. Hlavne pokiaľ sa bavíme o veľkých organizáciách ako je UFC či Oktagon. Kurzy sú odrazom šancí a pokiaľ by ste zaznamenali podozrivú aktivitu v zmenách kurzov, tak to môže naznačovať niečo nekalé, ale pravdepodobnosť je malá. Zvyšuje sa s úrovňou daného turnaja, ale ani UFC, ani Oktagon si nemôže dovoliť riskovať svoju reputáciu kvôli dohadovaniu zápasov. Preto sa nebojte uzatvárať svoje MMA stávky na zápasy najprestížnejších organizácii v oblasti bojových športov a MMA.