18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Ako si zaregistrovať účet v stávkovej kancelárii?

Stávkové kancelárie, či už kamenné alebo online, patria na Slovensku medzi stále obľúbenejšie a vyhľadávanejšie miesta. Nadšení stávkari tu hľadajú možnosť staviť si na svoje obľúbené športy, udalosti alebo turnaje.

Registrácia v stávkovej kancelárii je pomerne priamočiary proces, je potrebné pri ňom ale zvážiť pár vecí. V tomto článku si preto povieme viac o požiadavkách pri zakladaní účtu. Zmienime tiež, na čo brať ohľad pri zvažovaní toho, kde si účet založíte. Ukážeme si teda proces registrácie, na čo si dať pozor pri vkladoch a výberov, výhody a nevýhody a tiež bezpečnosť.

Registrácia v stávkovej kancelárii: aké sú požiadavky?

Ak si chcete zaregistrovať účet v stávkovej kancelárii, existuje hneď niekoľko požiadaviek, ktoré musíte splniť. Pred tým, ako sa do toho dáte si preto dôkladne overte, či všetky spĺňate.

 • Vek: Aj keď je do značnej miery odlišné, stávkovanie je pokladané za hazard. Vzťahujú sa naňho preto rovnaké obmedzenia ako na iné hazardné hry. Stávkovať teda môžete až po dovŕšení 18 rokov.
 • Preukazy totožnosti: Pre preukázanie svojej totožnosti sa vyžaduje predloženie preukazu totožnosti, alebo dokonca viacerých. V kamenných stávkových kanceláriách stačí spravidla predložiť jeden. Pre registrácii do online stávkových kancelárií sú potrebné spravidla dva. Medzi prijímané doklady patria originály občianskeho preukazu, vodičského preukazu, kartičky poistenca alebo pasu.
 • Aktívny email: V prípade, že sa registrujete u online bookmakera, budete musieť váš účet potvrdiť prostredníctvom emailu. Uistite sa preto, že zadáte emailovú adresu správne, pretože práve na túto adresu vám po dokončení registrácie príde potvrdzujúci odkaz. Bez potvrdenia nebudete môcť účet používať.
 • Telefónne číslo: Niektoré stávkové kancelárie okrem overenia emailom požadujú aj overenie telefónneho čísla. Aj v tomto prípade sa preto uistite, že zadávate telefónne číslo správne a v správnom formáte. V opačnom prípade totiž nebudete môcť váš účet použiť.
 • Splnenie podmienok stávkara: Účet v stávkovej kancelárii si nemôžu vytvoriť politicky exponované osoby a osoby, ktoré sú zaradené do Registra vylúčených osôb. Pred registráciou sa preto uistite, že toto je váš prípad.

Ak spĺňate všetky tieto podmienky, nič by vám už nemalo stáť v ceste k úspešnej registrácii. Ako presne táto registrácia prebieha si ukážeme v nasledujúcej časti.

Registrácia v Stávkovej Kancelárii

Ako sa zaregistrovať v stávkovej kancelárii

Registrácia samotná je pomerne jednoduchý proces a stávkové kancelárie robia všetko pre to, aby prebiehal hladko. Samozrejme, ako hladko to pôjde je ale aj na vás. Preto si pred prvou registráciou odporúčame dôkladne prečítať nasledujúci návod krok za krokom.

Proces registrácie v online stávkovej kancelárii

Proces registrácie ľahko zvládnete pomocou nasledujúcich krokov.

 • Prejdite na stránku kancelárie a nájdite tlačidlo s nápisom „Registrácia“ alebo „Registrovať“. Tieto tlačidlá sú spravidla umiestnené v ľavom hornom rohu, ale stránka od stránky sa to môže jemne líšiť.
 • Vyberte si používateľské meno, prípadne heslo. Tento krok neplatí pre všetky stávkové spoločnosti, ale niektoré z nich vyžadujú vytvorenie používateľského mena a hesla. Uistite sa, že si zvolené meno a heslo zapamätáte.
 • Vyplňte formulár s vašimi osobnými údajmi a odošlite ho. Registrujte sa vždy pod vašim skutočným menom. Uistite sa tiež, že zadávate správne informácie, pretože údaje z formulára budú neskôr potvrdené pracovníkmi bookmakera.
 • Potvrďte konfirmačný email, ktorý vám stávková spoločnosť zašle na emailovú adresu, ktorú ste zadali do formulára.
 • Prihláste sa do svojho účtu pomocou mena a hesla, ktoré ste si vybrali. Ak ste si meno alebo heslo nevyberali, obdržíte od stávkovej spoločnosti druhý email. V tom nájdete užívateľské meno a heslo, ktoré vám boli pridelené.
 • Overte svoju identitu. Po prihlásení na stránku od vás bude požadované overenie. Postupujte podľa inštrukcií a nahrajte jasné, nerozmazané fotografie svojich dokladov. Overenie je na Slovensku manuálne, preto väčšinou chvíľku trvá. Ale žiadny strach, kým čakáte, môžete už začať stávkovať.

Pomocou týchto pár krokov budete mať registráciu hotovú za chvíľku a všetko by malo prebiehať bez problémov.

Bezpečnosť pri registrácií

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste a pri stávkových kanceláriách to platí na 100%. Registrácia v stávkovej kancelárii preto vyžaduje vybrať si stávkovú kanceláriu, ktorá patrí k zvučným menám. Pri tých sa nemusíte obávať, že by šlo o podvod. Pár ďalších aspektov, ktoré radi vidíme u bookmakerov a ktoré zvyšujú bezpečnosť:

 • Licencovanie a audity: Stávkové kancelárie musia držať platnú licenciu, ktorú si môžete overiť na stránke URHH.
 • Šifrovanie: Väčšina stávkových kancelárií už dnes používa pre ochranu finančných a osobných údajov SSL šifrovanie. To zaistí, že vaše súkromné údaje zostanú súkromné.
 • Dvojfaktorové overenie (2FA): Tento bezpečnostný prvok sa na stránky stávkových kancelárií dostáva na Slovensku len pomaly. Ak ho však vidíte, ide o dobré znamenie.

Informácie o bezpečnosti nájdete v časti „Často kladené otázky“ bookmakera. Tie by vám mali dať dostatok dôvery.

Možnosti vkladu a výberu

Ďalším dôležitým krokom po registrácií je samozrejme doplnenie svojho hráčskeho účtu. Je preto dôležité porozumieť jednotlivým možnostiam, ktoré stávkové spoločnosti ponúkajú. Ich zoznam nájdete na stránke v kategórií „Vklad“. Pre lepšiu prehľadnosť si teraz vysvetlíme pár najrozšírenejších:

 • Kreditná karta/debetná karta: Ide o najrozšírenejší a najpraktickejší spôsob. Väčšina kariet od Visa a Mastercard s ním nemá žiadny problém. Jedna z vecí, na ktoré si však treba dávať pozor sú bankové poplatky. Niektoré banky ich totiž uplatňujú na transakcie so stávkovými spoločnosťami.
 • Prevod na účet: Pomalší spôsob, ktorý spravidla trvá pár dní. Aj v tomto prípade sa môžu vzťahovať na transakciu poplatky, preto si situáciu vopred overte so svojou bankou.
 • Elektronické peňaženky: Tzv. e-wallets na Slovensku nie sú až také rozšírené, v poslednej dobe sa však s nimi stretávame stále častejšie. PayPal, Skrill alebo Neteller sú pomerne obľúbené u stávkových spoločností. Aj mnohé zo slovenských platby a výbery ich prostredníctvom prijímajú, toto si však overte na stránke bookmakera.
 • Kupóny: Obľúbené kupóny ako PaySafeCard alebo vlastné kupóny väčších bookmakerov ako napr. Fortuna vedia zaručiť anonymitu a rýchle a bezstarostné transakcie. Nevýhodou je, že si ich pomocou nemôžete vybrať výhry.

Z ponuky konkrétnej kancelárie si teda vyberte možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje a uskutočnite vklad. Po nabití peňazí na účet tak môžete konečne začať stávkovať.

Výhody a nevýhody registrácie v stávkovej kancelárii

Po úspešnej registrácii môžete začať naplno využívať všetky možnosti, ktoré ponúka svojim zákazníkom. V tejto časti sme pre vás zoradili najväčšie výhody, ktoré môžete registráciou v stávkovej spoločnosti získať.

Bonusy za registráciu

V rámci konkurenčného boja o zákazníkov ponúkajú stávkové kancelárie pri registrácii bonusy. Ponúkané bonusy sú rôzne a vy ich môžete využiť. Odporúčame však dôkladne si prečítať podmienky, ktoré sú pri bonusoch vždy uvedené.

Vernostné programy

Vernosť a pravidelnú aktivitu odmeňujú bookmakeri ďalšími dodatočnými bonusmi, ktoré môžete priebežne dostávať. Ak má stávková kancelária vernostný program, zoznámte sa s pravidlami. Ak budete chcieť, môžete tak vaše stávkovanie prispôsobiť podľa podmienok.

Live prenosy

Mnohé stávkové kancelárie majú vlastné online televízie, v ktorých môžete sledovať tie najhorúcejšie prebiehajúce zápasy. Väčšina bookmakerov má pre sledovanie live prenosov podmienky, ktoré musíte splniť. Spravidla však ide iba o základnú aktivitu alebo jednoduchý vklad na účet.

Stávkovanie online

Online stávkovanie je bezkonkurenčne praktickejšie ako chodenie do kamenných kancelárií. Ak si zaregistrujete účet, dostanete prístup k svojim stávkam 24/7 kdekoľvek ste, stačí mať pripojenie k internetu. Toto platí hlavne vtedy, ak využijete praktické mobilné aplikácie, ktoré kancelárie ponúkajú.

Ak sa pýtate na nevýhody – v podstate žiadne neexistujú. Založenie aj vedenie účtu je zdarma a účet si tiež môžete v prípade, že sa tak rozhodnete, kedykoľvek zrušiť.

Často kladené otázky

Ako môžem zrušiť svoj účet?

Zrušenie účtu je možné na stránke stávkovej spoločnosti v sekcii „Nastavenia“. Každá stránka má túto možnosť povinne a zrušenie hráčskeho účtu je definitívne.

Ako dlho trvá vytvorenie nového účtu?

Vytvorenie nového účtu je pomerne priamočiara a jednoduchá záležitosť. Aj tak ale platí, že nejaký čas to potrvá, hlavne kvôli zákonnému požiadavku na overenie. Ak však dodržíte všetky kroky spomenuté v tomto článku, zaručíte si hladký priebeh. 

Stávkovať budete môcť do pár minút a overenie by nemalo trvať dlhšie ako 1-2 hodiny. Upozorňujeme ale, že dĺžka overenia sa môže počas víkendu mierne predĺžiť.