18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Stávky na hokej v roku 2024

K jednému z najpopulárnejších zimných športov, ktorým hokej určite je, neodmysliteľne patria aj stávky na hokej. Niektorí ľudia si sledovanie obľúbených zápasov spestrujú stávkovaním, iní sa zas stávkam na hokej venujú pravidelnejšie. V tomto článku sa spoločne pozrieme na veci v súvislosti so stávkovaním na tento šport.

Bookmaker Bonus Hrať!
Fortuna Stávka bez rizika 30 € na prvú stávku
Bonus k prvej stávke 20 € k prvej stávke
Vstupný bonus Až do výšky 1000 €
Tipsport Vstupný bonus 999€
Registračný bonus 5€

Stávky na hokej – ako na to?

V dnešnej elektronickej dobe je stávkovanie pohodlnou záležitosťou, ktorá sa dá praktizovať len s pomocou mobilného telefónu. Tak, ako sa vyvíja samotný prístup k stávkovaniu, tak sa vyvíjajú aj stávkové možnosti, na ktoré môžete staviť vaše peniaze. Variabilita stávok je tak široká, že sa v nej niekedy môžete stratiť. Preto sa spoločne pozrieme na pár základných typov stávok a vysvetlíme si ich princíp.

Stávky na hokej

Populárne stávkové trhy

Hokejové stávky sa dajú uzatvárať na takmer čokoľvek. Pokiaľ ste ale nováčik, je dobré držať sa základov. Preto sa pozrime na šesť najzákladnejších typov stávok na ľadový hokej.

Stávky na výsledok v základnom hracom čase

Najpriamočiarejšia a najelementárnejšia stávka, na ktorú stávkové kancelárie vypisujú kurzy. Hokej nie je výnimkou. Je vhodné spomenúť, že stávka sa uzatvára len na základný hrací čas a prípadné predĺženie či samostatné nájazdy sa neberú do úvahy.

U stávky 1X2 si stavíte buď na víťazstvo domáceho tímu, hosťujúceho tímu, alebo na remízu. Keď je výsledok po 60. minútach zhodný s vašim tipom, potom sa táto stávka vyhodnotí ako víťazná. Nehľadajte tu žiadne skryté chytáky – 1X2 je jednoducho priamočiara záležitosť.

Celkový víťaz zápasu

Veľmi podobná stávka ako tá predošlá, ale z rovnice sa vymaže remíza a do úvahy sa berie aj prípadné predĺženie alebo samostatné nájazdy. Kurzy sú na túto možnosť o niečo nižšie, než na stávku na základní hrací čas, ale na druhú stranu je pravdepodobnosť výhry vyššia. Možno poznáte ten pocit, keď vám vaša stávka vychádza a v posledných sekundách sa podarí doťahujúcemu tímu v hre bez gólmana vyrovnať, aby potom následne v predĺžení prehrali. Pomocou stávky na víťaza zápasu sa tomuto nepríjemnému pocitu dokážete vyhnúť.

Ázijské a európske handicapy

Na začiatok je dobré vysvetliť si, čo handicap predstavuje. Jedná sa o virtuálnu nevýhodu v neprospech jedného, alebo druhého týmu. Pokiaľ sú kurzy na favorita príliš nízke a očakáva sa jednoduché víťazstvo, potom si môžete kurz zvýšiť stávkou na handicap. Tento handicap sa potom pripočíta/odpočíta od celkového výsledku a určí sa výsledok stávky.

Stávky na hokej na európsky handicap sa v dnešnej dobe až tak veľmi nepoužívajú a o chvíľu uvidíte prečo. U tohto typu nadicapu sa totiž hranica určuje v celých číslach. Napríklad v zápase Slovenska s Kanadou je Kanada veľkým favoritom, ale vy veríte, že náš tím prehrá o viac ako dva góly. Potom si môžete staviť na handicap Slovensko +3. Vaša stávka vyhráva, pokiaľ Slovensko vyhrá, taktiež ak sa zrodí remíza, alebo ak prehrá o jeden alebo dva góly. V prípade prehry o tri góly sa stávka buď vyhodnotí ako prehra, alebo sa zruší (to závisí na bookmakerovi). A práve kvôli tomu vznikli ázijské handicapy.

V ázijskom handicape sú zakomponované necelé čísla. Uvažujme zápas vyššie a povedzme, že si myslíte, že Kanada vyhrá o dva góly. Potom si vyberete ázijský handicap Kanada -1,5. Od celkového výsledku sa potom odčíta 1,5 gólu v neprospech Kanady. Napríklad pri výsledku 3:1 bude virtuálny výsledok vašej stávky 1,5:1 a vy vyhrávate. TU môžete vidieť, prečo sú necelé čísla jednoduchšie na vyhodnocovanie.

Stávky na strelca gólu

Ďalšia relatívne populárna stávka, pokiaľ ide o stávky na hokej. Bookmakeri väčšinou ponúkajú relatívne veľký počet hráčov pre túto stávku, takže si môžete staviť aj na nie úplne vyhlásených kanonierov. Kurzy na nich sú skutočne lákavé. Naopak, ak sa bavíme o super strelcoch, kurzy zas tak vysoko nie sú, ale pokiaľ má daný hráč skvelú formu, nemal by pre neho byť veľký problém skórovať.

Stávky na Over / Under

Inými slovami sa jedná o hokejové stávky na počet gólov, označované aj ako Nad / Pod. Rovnako ako u handicapových stávok sa môžete stretnúť s celými číslami, ale väčšinou, najmä v dnešnej dobe, sa priam výlučne používajú ázijské stávky na Over / Under, teda necelé čísla.

U hokeja je najštandarnejšia hranica na počet gólov v zápase nastavená na 5,5. To znamená, že stávka Nad (Over) je výherná v prípade, že v zápase padne 6 a viac gólov. Naopak u stávky Pod (Under), nesmie v zápase padnúť viac ako 5 gólov. Do tohto súčtu sa ráta celkový počet gólov v zápase, tj. oba tímy dohromady.

Okrem počtu gólov v zápase si môžete staviť no kopu ďalších možností. Je to napríklad počet gólov v jednotlivých tretinách. Dokonca si môžete staviť aj na počet gólov jednotlivých tímov ako v celom zápase, tak v jednotlivých tretinách. Možností je naozaj neúrekom.

Stávky na rozmedzie gólov

Ďalšia veľmi zaujímavá stávka. Namiesto toho, aby ste si zvolili hranicu, ako je tomu u Nad / Pod stávok, tu si vyberiete definovaný interval. Stávkové kancelárie ponúkajú túto možnosť najmä u známych súťaží. Pozrite sa napríklad do sekcie Fortuna kurzy – hokej a zvoľte NHL. U zápasov potom uvidíte rozmedzia ako 0-3, 4-5, 4-7, 6-7 atď. Každý zápas môže mať iné intervaly. Ak konečný výsledok zápasu, po sčítaní gólov oboch tímov, je vo vami zvolenom intervale, vaša stávka je víťazná.

Hokejové stávky

Hokejové stávky – prieskum, plánovanie, stratégia

Stávky na hokej vyžadujú určitý čas, pokiaľ to myslíte vážne a nie ste len hobby tipér. Všetci úspešní tipéri, ktorí sa stávkovaním živia, majú vlastnú stratégiu, ktorej sa držia. Vyžaduje to určitý čas spôsob, akým jednotlivé zápasy predpovedať a následne vyhodnotiť ponúkané kurzy. Poďme sa pozrieť na dôležité veci, ktoré dopomôžu k dlhodobému úspechu v tipovaní na hokej.

Stávkové kurzy – hokej

Nie je tajomstvom, väčšina tipérov, hlavne nováčikov, nerozumie tomu, čo kurzy predstavujú. Myslia, si že to je len číslo, ktoré sa vynásobí s vašim vkladom a výsledok je predpokladaná výhra. Kurzy ale v skutočnosti predstavujú implikovanú pravdepodobnosť výsledku, ktorú vám stávková kancelária ponúka.

Napríklad kurz 2,00 vyjadruje pravdepodobnosť 50%. Kurz 1,33 vyjadruje pravdepodobnosť približne 75%. Ako sme to zistili? Jednoducho. Stačí, keď kurzom vydelíte číslo 1 a následne výsledok vynásobíte číslom 100.

Čo to ale znamená? Profesionálni tipéri si vďaka svojim stávkovým modelom dokážu určiť objektívnu pravdepodobnosť nejakého výsledku. Ak je pravdepodobnosť vyššia, ako ponúka stávková kancelária prostredníctvom kurzu, potom takú stávku s radosťou uzavrú.

Týmové a hráčske štatistiky

Keď už je reč o stávkovom modely, mnoho z nich zahŕňa do výpočtu veľa premenných, medzi ktoré často patria štatistiky nielen samotných tímov, ale aj jednotlivých hráčov v rámci týchto tímov. Stratégia potom prikladá dôraz na celkové štatistiky v rámci aktuálnej sezóny, ale vyhodnocuje aj historické dáta či vzájomné zápasy. Čím viac váš stávkový model dokáže brať do úvahy, tým presnejšia bude pravdepodobnosť výsledku, ktorú vám model vypočíta. Vybudovanie takéhoto modelu vyžaduje čas, ale vaše stávky na hokej sa potom dostanú do úplne iného rozmeru.

Finančné plánovanie

Hokejové stávky sa neobídu bez finančého plánovania. Každý profesionálny tipér má okrem stávkového modelu striktní plán pre financie. Profi tipéri totiž berú tipovanie z dlhodobého hľadiska a nesnažia sa zbohatnúť cez noc. Ich cieľom je konzistentnosť, vďaka ktorej si zabezpečia mesačný príjem.

Väčšina si určí pevnú hranicu, koľko na každý tiket vložiť peňazí. Bavíme sa o veľmi malej časti celkového rozpočtu, častokrát na hranici pár percent. To zaistí, že aj v prípade viacerých prehier v rade bude celkový kapitál neohrozený. Pokiaľ je váš vklad na tiket príliš vysoký a vy natrafíte na obdobie, kedy vám pár tiketov po sebe nevyjde, pravdepodobne stratíte všetok váš kapitál.

Majte na pamäti, že tipovanie je hazard a mali by ste byť zodpovední. Nie len kvôli sebe, ale aj kvôli ostatným, ktorých vaša nezodpovednosť môže priviesť k problémom. Nikdy by ste nemali riskovať viac, než si môžete dovoliť prehrať.

Tipy na hokej

Pokiaľ nemáte vlastnú stratégiu alebo stávkový model, možno vás napadlo kopírovať zápasy od skúsenejších tipérov. Na internete je mnoho komunít, kde si tipéri vymieňajú názory a tipy. Majte však na pamäti, že nie všetky sú legitímne a niektoré sa vás len pokúsia obrať o vaše peniaze. Buďte obozretní hlavne u platených skupín.

Našťastie pre vás existuje dostatok legitímnych stránok, kde sú tipy zdarma na hokej. Tipsport, stávková kancelária, ponúka vlastné fórum. Mimo samotných stávkových kancelárií, na nezávislých weboch, to častokrát to funguje tak, že sponzor ponúkne tipérom mesačné výhry a najlepší tipér na konci mesiaca získa tieto finančné prostriedky. To zaistí súťaživosť medzi tipérmi a ich tipy sú pre verejnosť zadarmo. Na takýchto stránkach si väčšinou môžete pozrieť históriu samotných tipérov a vybrať si tak tých, ktorí vykazujú dlhodobo skvelé výsledky.

Tipovanie výsledkov zápasov veľkých hokejových udalostí

Veľkú pozornosť venuje stávková komunita, čo sa týka hokeja, niekoľkým veľkým súťažiam a turnajom. Neznamená to, že na ostatné ligy a súťaže sa tipy neuzatvárajú, len jednoducho nepriťahujú veľké množstvo tipérov.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

Svetový šampionát je nielen jednou z najsledovanejších hokejových udalostí roku, ale taktiež patrí medzi tie, na ktoré sa hojne uzatvárajú hokejové stávky. Na Majstrovstvá sveta tipujú aj ľudia, ktorí sa normálne stávkam nevenujú, takzvaní hobby alebo rekreační tipéri. A to aj navzdory krátkemu trvaniu tohto turnaja.

Stávkové kancelárie ponúkajú počas šampionátu veľa zaujímavých stávok, ktoré sa dajú zaradiť do kategórie špeciálne stávky. Je to hlavne z vyššie spomínaného dôvodu. Pokiaľ si chcete spestriť sledovanie kvalitného hokeja, potom nebude núdza vybrať si vami preferovanú stávku zo širokou ponuky kurzov.

Zámorská NHL

NHL je najsledovanejšia a najkvalitnejšia hokejová liga sveta a preto niet divu, že sa teší aj obrovskej priazni tipérov. Vďaka veľkému množstvu zápasov behom jednej sezóny a ľahko dohľadateľným historickým dátam je terčom aj profesionálnych tipérov, ktorí vďaka tomu dokážu svoje stávkové modely vyšperkovať do detailov. Stávkové kancelárie ponúkajú širokú škálu stávkových trhov pre NHL a preto by nemal byť problém nájsť aj stávky, ktoré nie sú úplne tradičné a samozrejmé pri iných ligách.

Ruská KHL

Kontinentálna hokejová liga je ďalšou z veľkých súťaží, ktorá sa teší veľkej priazni tipérov. Rovnako ako pri NHL je to hlavne z toho dôvodu, že počet zápasov je behom jednej sezóny relatívne vysoký. Čím viac zápasov, tým viac možností, z ktorých môžu tipéri vyberať.

Je tipovanie v Slovenskej republike legálne?

Po dovŕšení plnoletosti je priemysel stávkovania legálnou záležitosťou pre každého. Mali by ste však mať na pamäti, že nie všetky stávkové kancelárie operujú legálne. Preto by ste sa mali vyvarovať pofiderným webom a neznámym bookmakerom.

Tipujte vždy u licencovaných stávkových kancelárií, ktoré majú vybudovanú svoju reputáciu. Na Slovensku patrí medzi tie najpopulárnejšie Fortuna a Tipsport. Registrácia a využívanie služieb týchto dvoch bookmakerov je úplne legálne a ich reputácia na trhu je veľmi solídna. Nezabúdajte však na to, že tipovať by ste mali vždy zodpovedne a nevystavovať sa nevyhnutnému riziku. Nevkladajte a neriskujte peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať. Zodpovednosť majte vždy na prvom mieste. Pokiaľ sú ale stávky na hokej niečo, čo by ste chceli vyskúšať, potom dúfame, že vám náš článok objasnil niektoré aspekty tipovania na hokej.