18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Ako podávať stávky na futbal

Chcete sa dozvedieť ako podávať stávky na futbal, ale bojíte sa opýtať svojich známych? Už sa toho naďalej nemusíte obávať, pretože my sa postaráme o to, aby ste vedeli ako správne podávať stávky na túto úžasnú hru. V tomto našom návode sa dozviete, ktoré sú najlepšie stávky na futbal, najlepšie stratégie a súťaže na tipovanie.

Hlavné stávky na futbal

Existuje obrovské množstvo stávok na futbalové zápasy, a to hlavne na zápasy z tých najobľúbenejších súťaží. Ako a kedy sa teda oplatí podať si stávku na zápas, tak aby bola úspešná?

Top legálne športové stávky

Bookmaker Bonus Hrať!
Fortuna Stávka bez rizika 30 € na prvú stávku
Bonus k prvej stávke 20 € k prvej stávke
Vstupný bonus Až do výšky 1000 €
Tipsport Vstupný bonus 999€
Registračný bonus 5€

Stávky na výsledok zápasu (1X2)

Tieto stávky sú uvedené takmer pri každom zápase, a to priamo na vrchu kurzovej ponuky alebo hneď pod špeciálnymi stávkami s exkluzívnymi kurzami. Aby ste mohli podať tieto stávky stačí si jednoducho vybrať z nasledovného: výhra domáceho tímu (1), remíza (X) alebo prehra domáceho tímu (2).

Pokiaľ je na stávku vypísaný kurz nižší ako 2, tak to znamená, že daný tím je považovaný za favorita v zápase.

Výška kurzu na víťaza v zápase, resp. výška kurzu na porazeného v zápasu sa odvíja v závislosti od toho aký veľký rozdiel je vo výkonnosti jednotlivých tímov.

Pokiaľ je jeden tím považovaný za favorita na víťazstvo v zápase, tak na výhru druhého tímu býva kurz v pomere 3:1 (kurz 4,0). Samozrejme pokiaľ hrá vynikajúci tím proti jasnému outsiderovi, tak na outsidera bude vypísaná stávka so značne vysokým kurzom. Keď proti sebe hrajú vyrovnané tímy, tak na ich výhry v zápase budú kurzy mierne vyššie.

Pokiaľ sú stávky na remízu v rozmedzí 2:1 (3,0) až 3:1 (4,0), tak je pravdepodobnosť, že favorizovaný tím nevyhrá veľmi malá.

Oba tímy v zápase skórujú

V poslednom období, kedy sa stávkovanie stáva viac a viac populárnejším sa veľa tipujúcich sústreďuje na sledovanie zápasov, v ktorých sa predpokladá, že padne viac gólov. Je to jednoduchšie hlavne preto, lebo máte len dve možnosti, na ktoré sa dá staviť: Áno alebo Nie.

Tieto stávky sú považované za ľahšie sa tipujúce ako stávky na výsledok zápasu.

Avšak to sa aj mierne prejavuje na kurzoch, ktoré sú pri týchto stávkach v rozmedzí od 1,66 až 2,5. Je veľmi nezvyčajné nájsť tieto stávky s kurzom nižším ako 1,5 resp. vyšším ako 3,0.

Faktory, ktoré ovplyvňujú výšku kurzov pri týchto stávkach sú napríklad rozdiel v úrovni tímov alebo v ich herných štýloch. Je to napríklad vtedy, ak niektoré tímy hrajú veľmi ofenzívny futbal a skórujú veľa gólov, ale na druhej strane ich obrana nie je veľmi dobrá.

Jednou z ďalších stávok podobného charakteru je stávka “výsledok zápasu a oba tímy skórujú“, pri ktorej sa môžete stretnúť s omnoho vyšším kurzom. Pokiaľ si teda myslíte, že daný tím dostane gól, ale aj tak napokon vyhrá zápas, tak toto je tá pravá stávka pre vás.

Tip na presný výsledok zápasu

Pokiaľ chcete získať vyššiu návratnosť z vášho vkladu, tak tip na presný výsledok zápasu vám ju prinesie, keďže kurzy sa pri tejto stávke pohybujú od 6,0 a vyššie.

Keďže možností na výsledok zápasu je viacero, nie je veľmi jednoduché vybrať tú správnu, pokiaľ však stavíte správne, tak sa to aj patrične odzrkadlí na vašej výhre.

Vo futbalových zápasoch zvyčajne nepadá príliš veľa gólov, preto najčastejšími výsledkami zápasov sú skóre: 1:0, 1:1 a 2:0 – na ktoré sú aj zvyčajne najmenšie kurzy. Pokiaľ chcete výrazne znásobiť svoj vklad, tak si vyberte mužstvo, ktoré skóruje prvý gól v kombinácii s konečným výsledkom.

Stávkovanie na futbal

Ktorý hráč skóruje

Táto stávka je medzi tipujúcimi veľmi obľúbená, pretože je pri nej väčšinou vypísaný dobrý kurz, čo vám umožňuje aj s nižším vkladom dosiahnuť celkom slušný zárobok. Avšak v porovnaní s tipom na presný výsledok je tento podiel stále veľmi malý.

Útočníci a ofenzívni záložníci majú väčšinou najnižšie kurzy, pretože pravdepodobnosť, že sa im podarí skórovať je celkom veľká. Ďalším faktorom, ktorý zohráva rolu pri určovaní kurzu na skórujúceho hráča je aj postavenie tímov v tabuľke. Pokiaľ hrá tím, ktorý sa pohybuje v spodnej časti tabuľky proti tímu, ktorý hrá o titul, tak je jasné, že pre hráča slabšieho tímu bude omnoho náročnejšie skórovať.

Pokiaľ chcete podať túto stávku, je dobré si počkať až pokým sa zverejnia zostavy jednotlivých tímov, aby ste náhodou nepodali stávku na hráča, ktorý nakoniec ani na zápas nenastúpi. Samozrejme v takomto prípade dostanete svoj vklad naspäť, ale je to strata času. Pokiaľ váš hráč nastúpi ako striedajúci, tak vaša stávka bude platná iba v tom prípade, ak je počas jeho nástupu skóre stále 0:0.

Okrem stávky na hráča, ktorý ako prvý skóruje v zápase sa dá podať aj stávka na hráča, ktorý ako posledný skóruje v zápase. Pri stávkach počas zápasu sa dá podať aj stávka na hráča, ktorý skóruje nasledujúci gól.

Ostatné druhy stávok na futbal

Zatiaľ sme nemali príliš veľa priestoru predstaviť vám aj ostatné stávky na futbalové zápasy, takže vám teraz prinášame túto sekciu, kde vám predstavíme aj ostatné stávky. Je to taktiež aj malý návod pre každého, kto má záujem sa naučiť, ako správne podávať stávky na futbal.

Kombinácie

Na tomto druhu stávky nie je vôbec nič komplikované. V podstate sa jedná iba o kombináciu viacerých stávok spojených do jednej veľkej stávky. Na to aby stávka bola úspešná, musia všetky stávky v nej zahrnuté byť úspešné. Nie je veľmi jednoduché vyhrať kombinovanú stávku, ale keď sa vám to podarí, tak vaša výhra je skutočne ohromná.

Hendikep/Ázijský hendikep

Taktiež sa dá okrem stávky na to, kto ako prvý skóruje podať stávka aj s hendikepom. Väčšinou sa táto stávka oplatí podať v zápasoch, kde jeden tím na ihrisku jasne dominuje.

Stávky na umiestnenia

Podajte si stávku na to ako sa jednotlivé tímy umiestnia na konci sezóny v tabuľke ešte predtým ako vôbec liga začne. Podobné stávky sa dajú podať aj napríklad na pohárové zápasy, kde tipujete kam najďalej sa daný tím v pohári dostane.

Stávky počas zápasu

Väčšina stávok, ktoré si môžete podať pred zápasom je dostupná aj počas zápasu, a to až dovtedy pokiaľ už nebolo o danej stávke rozhodnuté. Nemôžete napríklad podať stávku na to, že oba tímy v zápase skórujú, ak je stav zápasu už 1:1.

Live stávky počas zápasu

Taktiež existuje veľké množstvo live stávok, ktoré si môžete podať behom zápasu. Ako je napríklad “V priebehu ďalších 5 minút sa bude kopať rohový kop“ alebo “Počet gólov, ktorý padne v čase od 30:00 do 45:00“. Tu je potreba zmieniť aj jedno varovanie – a to práve, aby ste netipovali bezhlavo úplne na všetko behom zápasu.

Špeciálne stávky

Je možnosť podať aj rôzne špeciálne stávky, ktoré sa netýkajú priamo diania na ihrisku. Môžete si napríklad staviť na to, či bude budúci manažér z tímu vyhodený alebo nie, alebo môžete staviť, či určitý hráč prestúpi alebo nie.

Stratégie na podávanie futbalových stávok

Teraz keď už poznáte základné futbalové stávky, tak vám poskytneme zopár užitočných tipov, podľa ktorých môžete úspešne podávať stávky na futbal. Bohužiaľ neexistuje presný návod na to, ako sa dá neustále podávať výherné stávky, ale môžete sa aspoň naučiť pár tipov ako ich podávať čo najefektívnejšie.

Stávky na remízu

Ako sme už zmienili predtým, tak kurzy stávok na remízu sú väčšinou vyššie ako 3,0. Tieto stávky sú omnoho výhodnejšie ako stávky na víťaza zápasu, takže pokiaľ sa naučíte vybrať ten správny remízový zápas, tak vaše výhry budú omnoho zaujímavejšie.

Veľa tipujúcich zabúda podávať stávky na remízu, pretože neradi tipujú nerozhodné výsledky. Avšak niekedy to môže byť pre nich veľmi výhodné, pretože návratnosť vkladu bude vždy vyššia z uhádnutia remízy.

Taktiež pokiaľ sa rozhodnete podať stávku na remízu, tak minimálne na začiatku zápasu je vaša stávka úspešná!

Stávky na remízu Futbal

Sledujte novinky zo sveta futbalu

Zranenia, tresty alebo zmeny v zostave na poslednú chvíľu môžu veľmi ovplyvniť zápas. Sledujte novinky zo sveta futbalu behom týždňa a v deň keď budete podávať stávku vezmite všetky tieto faktory do úvahy.

Poznajte pravidlá

Odhalili sme vám niekoľko druhov stávok, a aj to ako fungujú, ale stále je veľa pravidiel, ktoré je potreba vedieť predtým ako sa rozhodnete podať svoju stávku. Presvedčte sa ešte predtým, že im skutočne rozumiete, aby ste zbytočne neprišli o svoje peniaze.

Jedným z takýchto pravidiel je napríklad to, že stávku, ktorú podáte na zápas sa ráta iba do 90 minúty, pokiaľ sa hrá predĺženie, tak vaša stávka nie je už potom pre prípadný výsledok predĺženia platná. Našťastie, však väčšina stávkových spoločností má tieto pravidlá jasne zakotvené vo svojich zmluvných podmienkach. Ak si nie ste niečím istý, tak si to pre istotu overte.

O čo sa v zápase hrá

Pri tipovaní je dôležité aj vedieť, o čo niektoré tímy hrajú.

Niektoré tímy môžu počas sezóny hrať aj pohárové súťaže, a preto môžu šetriť svojich najlepších hráčov práve počas ligových zápasov. Vtedy tréneri nepostavia hrať svojich najlepších hráčov, čo môže zmeniť celkovú silu mužstva a zrodiť sa môžu aj nečakané výsledky.

Podobne sa takéto situácie vyskytujú aj na konci sezóny, kedy niektoré tímy už nemajú o čo hrať a preto postavia na zápas hráčov, ktorí počas sezóny príliš nehrávajú. Vtedy môžu tímy z konca tabuľky, ktoré hrajú naplno o záchranu bez problémov poraziť tímy s lepším postavením v tabuľke. Preto je veľmi dôležité sledovať aj tieto detaily, aby vaše stávky boli úspešné.

Vyhľadávajte najlepšie kurzy

Na to, aby ste mohli neustále podávať stávky s tými najlepšími kurzami je dôležité sledovať viacero stávkových kancelárií. Je to vo vašom vlastnom záujme, pretože pokiaľ chcete získať maximálne možné výnosy, je potreba mať o kurzoch prehľad.

Na druhej strane pokiaľ stávkujete iba pre zábavu, tak je úplne v poriadku pokiaľ zostanete pri svojej obľúbenej stávkovej kancelárii, ktorá spĺňa vaše požiadavky.

Sledujte zápas

Futbal je celosvetovo najsledovanejším športom a aj televízne stanice utrácajú stále viac a viac peňazí na to, aby mohli svojim divákom priniesť priame prenosy z futbalových zápasov. Je to omnoho viac vzrušujúcejšie, pokiaľ zápas, na ktoré ste stavili aj sledujete online v televízii, kde rovnako aj získate lepší prehľad o tom, ako sa vaša stávka vyvíja.

Veľa stávkových spoločností v súčasnosti poskytuje online prenosy zo zápasov, ktoré sa nevysielajú v televízii.

Je pravda, že veľa súťaží, ktoré sú vysielané naživo nepatria medzi veľmi populárne, ale nájdete tu okrem toho aj veľa súťaží z celého sveta, ktoré sa oplatí sledovať naživo.

Hlavné futbalové súťaže

Je pravda, že niektorí tipujúci podávajú stávky na futbalové súťaže, o ktorých skoro vôbec nič nevedia. Nie je veľmi rozumné bezhlavo podávať peniaze na akékoľvek zápasy, do ktorých sa nevyznáte. Radšej preto pokiaľ môžete, snažte sa podávať stávky iba na zápasy a súťaže, o ktorých máte nejaké informácie.

Liga Majstrov

Táto najprestížnejšia európska pohárová súťaž každý rok prináša súboje tých najlepších s najlepšími z celého európskeho kontinentu. Jej kvalifikačná časť sa začína už na začiatku leta, avšak jej hlavná časť sa hrá až na jeseň v období od konca septembra do začiatku decembra.

Nie je veľmi ťažké určiť, že supertímy ako FC Barcelona, Real Madrid alebo Bayern Mníchov budú patriť medzi hlavných favoritov. Avšak každý rok sa môžu vyskytnúť nejaké prekvapenia, keďže vo vyraďovacej časti môže poraziť každý každého.

Premier League (podobné aj pre ostatné krajiny)

Táto liga je považovaná za najlepšiu a najzaujímavejšiu na svete (alebo najviac ospevovanú záleží na vašom uhle pohľadu) a prebieha v období od augusta do mája každý rok. Počas obdobia kedy má prestávku (jún – júl) však stále môžete nájsť množstvo iných zaujímavých líg, na ktoré môžete podávať stávky.

Horná časť tabuľky tejto ligy je veľmi vyrovnaná a každý rok v nej bojuje niekoľko tímov o titul. 

V tomto má Priemer League miernu výhodu oproti ostatným európskym súťažiam, kde je už pred sezónou dávno známe, ktoré tímy sa pobijú o titul.

Medzinárodné zápasy

Medzinárodné zápasy sú omnoho viac vzrušujúcejšie, pretože sa hrávajú iba raz za štyri roky – podujatia ako Majstrovstvá Sveta alebo Euro. Tieto zápasy sa však nehrávajú každý týždeň ako ostatné, takže je veľmi náročné dať nejaké rady ako ich úspešne tipovať.

Priateľské zápasy je veľmi náročné tipovať, keďže tréneri v nich často experimentujú s rôznymi formáciami a taktikami a zrodiť sa v nich môže akýkoľvek výsledok. Takže pokiaľ nemusíte, tak na medzinárodné priateľské zápasy radšej stávky nepodávajte.