18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Kvalifikácia na EURO 2024: favoriti, live zápasy a stávky

Kvalifikácia na Euro 2024 sa blíži a všetci futbaloví fanúšikovia netrpezlivo očakávajú úvodný výkop. Tento článok vám prinesie všetky dôležité informácie týkajúce sa kvalifikačných zápasov na ME. Chcete vedieť, kto sa kvalifikoval alebo kto je najväčším favoritom súťaže? Potom ste na správnom mieste.

Euro 2024 skupiny: Kto sa kvalifikoval?

Skôr ako sa dostaneme k samotnému turnaju, zameriame sa na kvalifikačné zápasy, ktoré mu predchádzajú a ktoré rozhodnú o tom, ktoré tímy sa kvalifikujú a postúpia do súťaže.

Kvalifikácie sú zvyčajne rozdelené geologicky, čo znamená, že na záverečný prestížny turnaj sa dostane len určitý počet tímov. A kto rozhoduje o postupujúcich? Samozrejme, UEFA (Únia európskych futbalových zväzov).

Kvalifikácia na EURO 2024

Z 53 tímov, ktoré sa uchádzali o účasť v súťaži, vzišlo celkovo 23 tímov. Futbal kvalifikácia ME 2024 sa uskutočnila s ročným predstihom od marca 2023. Tento ročník sa bude konať v Nemecku, čo automaticky znamená postup Nemecka ako hostiteľskej krajiny. Aj slovenský tím si v kvalifikácii počínal dobre a v zápase s Islandom na domácej pôde postúpil.

Ako sme už uviedli, Euro kvalifikacia 2024 zahŕňa viac ako päťdesiat národných tímov. Tie boli následne rozdelené do desiatich skupín. Priamy postup na ME 2024 si zabezpečili dva najlepšie tímy z každej skupiny. Kvalifikácia ME 2024 zapasy:

 • Skupina A: Španielsko, Škótsko, Nórsko, Gruzínsko, Cyprus.
 • Skupina B: Holandsko, Francúzsko, Írsko, Grécko, Gibraltár.
 • Skupina C: Taliansko, Anglicko, Ukrajina, Severné Macedónsko, Malta.
 • Skupina D: Chorvátsko, Wales, Arménsko, Turecko, Lotyšsko
 • Skupina E: Poľsko, Česká republika, Albánsko, Faerské ostrovy, Moldavsko.
 • Skupina F: Belgicko, Rakúsko, Švédsko, Azerbajdžan, Estónsko
 • Skupina G: Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Bulharsko, Litva
 • Skupina H: Dánsko, Fínsko, Slovinsko, Kazachstan, Severné Írsko, San Maríno
 • Skupina I: Švajčiarsko, Izrael, Rumunsko, Kosovo, Bielorusko, Andorra,
 • Skupina J: Portugalsko, Bosna a Hercegovina, Island, Luxembursko, Slovensko, Lichtenštajnsko.

V nasledujúcom zozname nájdete prehľad všetkých tímov. Tu je kvalifikácia na Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 tabuľky. Kvalifikácia na EURO tabuľky:

Kvalifikacia EURO 2024: Krajiny
NemeckoPortugalsko
FrancúzskoŠpanielsko
BelgickoAnglicko
MaďarskoDánsko
AlbánskoRakúsko
ŠkótskoSlovensko
HolandskoSrbsko
TalianskoSlovinsko
Česká republikaTurecko
RumunskoŠvajčiarsko
ChorvátskoTBD
TBDTBD

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 – rozpis play-off

O zostávajúce tri miesta bude hrať 12 tímov v play-off od 21. do 26. marca 2024. Pokiaľ ide o spôsob, nebude sa hrať systémom každý s každým, ale v pavúku.

Postup na ME 2024 môže závisieť aj od výsledkov UEFA 2022/2023. Práve výsledky UEFA potom určia tri rôzne skupiny play-off so 4 tímami.

Traja víťazi play-off potom doplnia ďalších 21 postupujúcich. Celkovo 24 tímov potom bude na turnaji bojovať o titul. O posledné tri voľné miesta sa 21. a 26. marca pobijú tieto tímy:

 • Semifinále A: Poľsko – Estónsko, Wales – Fínsko
 • Semifinále B: Izrael – Island, Bosna a Hercegovina – Ukrajina.
 • Semifinále C: Gruzínsko – Luxembursko, Grécko – Kazachstan

Po odohraní týchto semifinálových zápasov sa uskutočnia tieto finálové EURO 2024 zápasy. Víťazi týchto zápasov sa potom pripoja k už známym kvalifikačným tímom na Majstrovstvá Európy vo futbale 2024.

 • Finále A: Wales/Fínsko vs. Poľsko/Estónsko
 • Finále B: Bosna a Hercegovina/Ukrajina vs. Izrael/Island
 • Finále C: Gruzínsko/Luxembursko vs. Grécko/Kazachstan

Slovensko na Euro 2024 kvalifikacia: súperi, zápasy

Kvalifikácia na Euro 2024 je tu a slovenská reprezentácia sa pokúsi postúpiť a dostať sa čo najďalej. História im príliš naklonená nie je. V roku 2016 sa na nej zúčastnili prvýkrát a prehrali v osemfinále s Nemeckom, v roku 2020 potom vôbec nepostúpili zo základnej skupiny.

Prvé kvalifikačné zápasy na ME 2024 začali Slováci v marci 2023. Okrem iného čelili Luxembursku, Islandu, ale aj Portugalsku, ktoré bolo v skupine jasným favoritom.

Nižšie si môžete pozrieť výsledky všetkých zápasov Slovenska v kvalifikácii na Euro 2024:

 • Slovensko – Luxembursko 0:0
 • Luxembursko – Slovensko 1:0
 • Slovensko – Bosna a Hercegovina 2:0
 • Bosna a Hercegovina – Slovensko 2:1
 • Island – Slovensko 1:2
 • Slovensko – Island 2:4
 • Lichtenštajnsko – Slovensko 0:1
 • Slovensko – Lichtenštajnsko 0:3
 • Slovensko – Portugalsko 0:1
 • Portugalsko – Slovensko 2:3

Kvalifikacia ME 2024: Kto sú najväčší favoriti?

Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom je najväčším ašpirantom na postup na ME 2024 z prvého miesta. Stávkové kancelárie však veľmi veria anglickému tímu.

Slovensko sa s týmto tímom stretlo už niekoľkokrát a získalo iba 1 bod, pričom napríklad v prípade Bosny a Hercegoviny je na tom naša reprezentácia lepšie. Aj s Islandom sú výsledky pozitívne v prospech Slovenska. Podobne je to aj v zápasoch s Luxemburskom a Lichtenštajnskom.

Kvalifikacia na Euro 2024: Kde sledovať priame prenosy?

Zaujíma vás kvalifikácia na Euro 2024 a chceli by ste tieto a nasledujúce kolá sledovať naživo z pohodlia domova? Priamy prenos zo slovenskej kvalifikácie na Euro 2024 ponúka napríklad verejnoprávna RTVS Sport Live, ktorá zakúpila vysielacie práva na nasledujúcich šesť rokov.

Niektoré kvalifikačné zápasy však bude na Slovensku vysielať aj AMC, vlastník populárnych kanálov Sport 1 a Sport 2.

Ostatné zápasy zamerané na susednú Českú republiku budú vysielané na ČT Sport Live a na Sport 1 a Sport 2. Niektoré zápasy môžete sledovať aj na zahraničnej televízii ORF alebo M4 Sport.

Určite sa oplatí preskúmať možnosť sledovať zápasy naživo online s vašou stávkovou kanceláriou. Stávkové kancelárie vysielajú každý deň tisíce zápasov.

Kvalifikacia ME futbal: Víťaz posledného ročníka

Futbalový festival EURO 2024 sa bude konať od 14. júna do 14. júla 2024 v celom Nemecku. Môžete sa tešiť na celkovo 24 tímov, ktoré budú bojovať o titul majstra Európy. Minulý rok si trofej odniesla talianska reprezentácia.

Kvalifikacia Euro 2024: Najčastejšie stávky

Majstrovstvá Európy vo futbale sú tradične jedným z najprestížnejších športových udalostí vôbec. Každoročne sa naň tešia milióny divákov a stávkarov nielen v Európe, ale na celom svete.

Plánujete podať stávky na Majstrovstvá Európy 2024? Potom vám určite príde vhod náš sprievodca stávkovaním.

Stávky na Majstrovstvá Európy vo futbale sú vzrušujúcim zážitkom pre každého. A keďže ide o vyraďovaciu súťaž, každý zápas hrá svoju úlohu.

Skôr ako začnete tipovať, je dobré si uvedomiť, že výsledok každého zápasu závisí nielen od výkonu hráčov v daný deň, ale aj od poveternostných podmienok, ktoré v danom čase panujú. Veľkým problémom môžu byť aj zranenia niektorých hráčov.

Nezabudnite, že stávkové kurzy na Majstrovstvá Európy 2024 sa začnú vypĺňať po začiatku hlavného turnaja. Stávky na majstrovstvá Európy sú veľmi pestré a okrem stávok na celkového víťaza zahŕňajú aj ďalšie možnosti stávok, ktoré by vás mohli zaujímať.

Patria medzi ne stávky na víťazov jednotlivých skupín, stávky na strelca gólu, stávky na postup tímov do ďalšieho kola alebo stávky na presný výsledok zápasu.

Stávka na kvalifikáciu

V rámci kvalifikácie na Euro 2024 si môžete staviť aj na zostávajúce zápasy, ktoré rozhodnú o posledných troch tímoch, ktoré doplnia ostatných 21 účastníkov.

Stávka na víťaza

Samozrejme, v stávkových kanceláriách si môžete staviť aj na celkového víťaza súťaže. Momentálne má podľa stávkových kancelárií veľké šance Anglicko s kurzom u Fortuny 4.50, Francúzsko a Nemecko v závese, ale to sa môže v priebehu súťaže zmeniť.

Stávka na strelca gólu

Ďalšou obľúbenou stávkou je stávka na strelca gólu alebo na celkové umiestnenie v skupine. Aj takéto možnosti sú uvedené v stávkových kanceláriách.

Stávka na finále

Počas súťaže sa tipujúci môžu tešiť aj na stávky na to, kto sa objaví vo finále. Finálová stávka je samozrejme jednou z najočakávanejších a najobľúbenejších.

Tipy na stávky

Všetky stávkové kancelárie, ktoré uvádzame na našej stránke, boli preverené našimi odborníkmi. Nemusíte sa teda obávať, že by nešlo o serióznych prevádzkovateľov. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek stávkovú kanceláriu z našej ponuky, bude to dôveryhodná spoločnosť s históriou.

Pri stávkovaní na ME 2024 nezabudnite využiť niektorý z uvítacích bonusov, ktoré stávkové kancelárie tradične ponúkajú nováčikom.

Ak plánujete staviť na Euro 2024, odporúčame vám, aby ste si to vopred dobre premysleli a nevsádzali unáhlene. Ak podávate stávky na ME 2024, bolo by dobré najprv zhodnotiť kondíciu jednotlivých hráčov, súčasné vedenie tímu, ako aj predchádzajúce výsledky tímu.

FAQ Kvalifikacia na EURO 2024 – Často kladené otázky

Ak hľadáte rýchle odpovede, pozrite si často kladené otázky ostatných čitateľov.

Kedy sa uskutoční kvalifikácia na EURO zapasy na majstrovstvá Európy vo futbale 2024?

Kvalifikácia na Euro 2024 sa začala už v marci 2023 a skončí sa koncom marca 2024. 26. marca 2024 sa uskutočnia záverečné kvalifikačné zápasy a budeme poznať všetkých 24 tímov, ktoré sa zúčastnia šampionátu a postúpia do hlavnej súťaže.

Koľko a ktoré tímy budú mať zastúpenie na majstrovstvách Európy?

Na základe kvalifikačného procesu sa rozhodlo o 23 tímoch, ktoré ako zvyčajne doplní hostiteľská krajina.

Kde sa bude tento rok konať ME kvalifikacia 2024?

Hostiteľskou krajinou Majstrovstiev Európy vo futbale 2024 je Nemecko. 
Súťaž sa uskutoční od 14. júna do 14. júla v týchto nemeckých mestách: Lipsko, Hamburg, Berlín, Dortmund, Kolín nad Rýnom, Düsseldorf, Gelsenkirchen, Frankfurt nad Mohanom, Stuttgart a Mníchov.

Ktoré tímy už majú istotu, že sa kvalifikujú na EURO 2024?

Zatiaľ sú známi títo účastníci: Nemecko, Portugalsko, Francúzsko, Španielsko, Belgicko, Anglicko, Maďarsko, Dánsko, Albánsko, Rakúsko, Škótsko, Slovensko, Holandsko, Srbsko, Taliansko, Slovinsko, Česká republika, Turecko, Rumunsko, Švajčiarsko, Chorvátsko.

Kde môžem sledovať Majstrovstvá Európy vo futbale 2024?

Priamy prenos zo slovenskej kvalifikácie na Euro 2024 ponúka napríklad verejnoprávna RTVS Sport Live. Súťaž sa však bude vysielať aj na iných zahraničných kanáloch.