18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Kde si môžem pozrieť futbal live prenos alebo iné športy?

Priame prenosy športových udalostí, vrátane futbalu a ďalších športov sú často prioritou pre fanúšikov aj stávkarov. Možnosti sledovať svoje obľúbené športy sa v posledných desaťročiach poriadne rozšírili vďaka technologickému pokroku. Dnes preto existuje hneď niekoľko spôsobov, ako si môžete pozrieť prenosy svojich obľúbených športov.

V tomto článku si načrtneme podrobný prehľad možností na Slovensku. Dozviete sa všetko o tom, komu sú jednotlivé z nich dostupné, aké sú ich výhody a nevýhody a čo musíte spraviť preto, aby ste ich mohli využívať.

Ak sa zaujímate o šport alebo stávkovanie a chcete vedieť, kde si pozrieť svoj obľúbený futbal live prenos, rozhodne čítajte ďalej.

Priame športové prenosy v TV

Tradičné televízne kanály si asi nemusíme nijak extra predstavovať. Športové prenosy v TV sú a naďalej zostávajú jedným z najdostupnejších spôsobov sledovania športových udalostí pre milióny fanúšikov po celom svete. Nájdete na nich široký výber live prenosov rôznych športových disciplín, vrátane futbalu, basketbalu, tenisu, hokeja a ďalších.

Futbal Live Prenos

Výhody sledovania priamych prenosov na televízii

Medzi výhody sledovania priamych prenosov v TV patrí:

 • Široký výber a pokrytie: Nakoľko ide o starší, zavedený spôsob sledovania športových podujatí, k dispozícii máte nepreberné množstvo športových kanálov, ktoré ponúkajú prenosy športových udalostí od výmyslu sveta.
 • Zavedené kanály: Patria sem celosvetovo známe kanály ako ESPN ale aj lokálnejšie Premier Sport a Nova Sport. Pozrieť si tu môžete pozrieť napríklad hokejovú NHL alebo futbalovú Ligu majstrov. Dostupné sú ale aj slovenské kanály ako RTVS:Šport, TV Šport a mnohé ďalšie, ktoré vysielajú športové eventy.
 • Kvalitný zvuk a obraz: Televízne kanály si dávajú záležať na kvalite produkcie na čo vynakladajú nemalé čiastky. Sú preto známe svojou vysokou kvalitou obrazu a zvuku. To zabezpečuje plynulý a realistický zážitok zo sledovania akéhokoľvek športu.
 • Analýzy a komentáre: Okrem samotných prenosov si na športových kanáloch často môžete pozrieť aj odborné komentáre a rozbory od skúsených analytikov a bývalých športovcov. Tie poskytujú hlbší výklad udalostí odohrávajúcich sa na ihrisku a podrobnejšie vysvetlenie stratégií a taktík tímov. Pre športových fanúšikov aj stávkarov toto môže byť obzvlášť prínosné, pretože dostanú odlišný pohľad na rôzne situácie.
 • Pohodlie a jednoduchosť: Čo si budeme rozprávať, televíziu už dnes vie ovládať každý. Vyzbrojení diaľkovým ovládačom môžeme jednoducho prepínať medzi kanálmi a nájsť svoje obľúbené prenosy. Dostupné sú aj funkcie ako nahrávanie prenosov, takže ak niečo zmeškáte, môžete si celý záznam nahrať na neskôr.
 • Live zážitok: Sledovať váš obľúbený futbal live prenos alebo inú športovú udalosť na veľkej televíznej obrazovky je skvelé. Z pohodlia domova môže vytvoriť vzrušujúci a intenzívny zážitok. Na menších zariadeniach ako na počítačoch alebo dokonca mobiloch je toto ťažké replikovať. To dáva sledovaniu “v telke” isté neodškriepiteľné čaro.

Časté nevýhody:

Sledovať priame prenosy v TV však má aj svoje nevýhody, hlavnou z ktorých je dostupnosť. ak ste zapáleným fanúšikom, jeden alebo viac platených kanálov sa vám môže oplatiť, pre väčšinu z nás ale platí, že ide len o ďalšiu mesačnú platbu navyše.

Ak zrovna nie ste doma, môže sa vám tiež stať, že vám obľúbený zápas ujde a nahrávanie na neskôr vyžaduje istú dávku predprípravy. To však nie je vždy 100% možné. Medzi nevýhody sa nepochybne radia aj otravné reklamy, ktorými sú niektoré kanály doslova zahltené.

Live prenosy online

Live prenosy online sa stali nepostrádateľnou súčasťou sledovania športových udalostí pre fanúšikov po celom svete. Tieto platformy umožňujú sledovať živé vysielanie športových podujatí priamo na počítači, mobilnom zariadení alebo v inteligentnej televízii.

To prináša nezameniteľnú flexibilitu a pohodlie. Vďaka live prenosom online môžu fanúšikovia sledovať zápasy svojich obľúbených tímov a športových hviezd prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Stále tú su však podmienky, ktoré musíte pre ich sledovanie splniť a online prenosy majú tiež svoje nevýhody.

Výhody sledovanie live prenosov online

Medzi výhody sledovania live prenosov online patrí:

 • Flexibilita ohľadne miesta a času: Online prenosy svojich obľúbených športových udalostí môžete sledovať kdekoľvek a kedykoľvek podľa vlastného uváženia.
 • Široký výber obsahu: Online platformy ponúkajú ešte širší výber športových udalostí z celého sveta ako televízie, pri ktorých môžu existovať určité obmedzenia. Vyberať si môžete z najrôznejších športov a líg od výmyslu sveta.
 • Možnosť sledovať na rôznych zariadeniach: Prenosy športových stretnutí môžete sledovať na počítači, tablete, smartfóne alebo dokonca aj na inteligentnom televízore, čo ešte zvyšuje flexibilitu.
 • Sledujete čo chcete a kedy chcete: Narozdiel od športových kanálov zvládajú online platformy prenos viacerých udalostí súčasne, ktoré dokonca môžete pozerať aj vedľa seba v režime split screen. Kvalitné platformy majú okrem toho vlastné databázy, na ktoré si zápasy ukladajú. To znamená, že si svoje udalosti môžete pozrieť aj neskôr, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí zmeškali pôvodné vysielanie.

Čo sa týka nevýhod, radia sa všeobecne do dvoch kategórií, pričom záleží hlavne na vašich preferenciách.

Ak si vyberiete jednu z bezplatných nelegálnych platforiem, značne riskujete. Za prvé, sú nelegálne. Za druhé sa ale tiež vystavujete riziku toho, že chytíte nie len rôzne vírusy a malware. Problém môže byť aj nevyhovujúca kvalitu obrazu a nekonečné vyskakujúce reklamy, ktoré rušia zážitok z pozerania.

V prípade, že si vyberiete legálnu platformu, narazíte na to, že sa musíte zaregistrovať a splniť podmienky. Okrem toho je však tiež pravidlom, že si ju musíte zaplatiť. Rovnako ako pri športových kanáloch to vášnivých fanúšikov neodradí a ceny sú väčšinou prijateľné, aby neodradili divákov, stále je to však o výdavok navyše.

Online Prenosy

Online prenosy v stávkových kanceláriach

V kamenných stávkových kanceláriách môžete sledovať live prenosy športových udalostí. Tento spôsob sledovania je k dispozícii pre klientov, ktorí navštívia konkrétnu pobočku stávkovej kancelárie osobne.

Okrem toho, že si tu môžete staviť tiež máte možnosť sledovať veľké športové udalosti. Pozrieť si tu môžete svoj obľúbený futbal live prenos, ale aj tenis, basketbal a ďalšie športy, podľa toho, čo zrovna ide.

Priame prenosy v stávkových kanceláriách – výhody

Medzi výhody priamych prenosov v stávkových kanceláriách patrí:

 • Sociálny aspekt: Sledovanie prenosov v kancelárii umožňuje fanúšikom zdieľať ich nadšenie s ostatnými tipérmi a diskutovať priebeh zápasov, čo zlepšuje celkový zážitok a môže navodiť atmosféru nie nepodobnú sledovaniu naživo.
 • Možnosť okamžitej reakcie: Ak si radi stavíte, pri sledovaní prenosov v kancelárii môžete okamžite reagovať na udalosti na ihrisku a prípadne meniť svoje stávky na základe aktuálneho diania.
 • Rýchly prístup k informáciám: Ak máte otázky alebo potrebujete získať dodatočné informácie o rôznych stávkach, môžete sa obrátiť priamo na personál kancelárie a získať rýchlu pomoc.
 • Žiadne technické problémy: V porovnaní s online prenosmi, sledovanie v kamenných stávkových kanceláriách eliminuje potenciálne problémy s internetovým pripojením alebo technickými výpadkami.

Medzi jasné nevýhody patrí dostupnosť. Veľké stávkové kancelárie ako Tipsport alebo Fortuna majú pobočky rozmiestnené takmer v každom meste a štvrti. Navštíviť jednu z nich osobne ale nemusí byť vždy praktické.

Okrem toho sa kancelárie pri premietaní zameriavajú na tie najväčšie “šlágre” a ak chcete sledovať niečo menej známe, môže sa poľahky stať, že budete mať jednoducho smolu.

Čo spraviť, aby ste mohli sledovať priame prenosy v stávkových kanceláriách?

Pre sledovanie priamych prenosov v stávkových kanceláriách je potrebné splniť niekoľko jednoduchých podmienok, ktoré sa dajú zrovnať do jednotlivých krokov.

 1. Prvým krokom je navštíviť konkrétnu kanceláriu osobne a stať sa jej klientom. To obvykle zahŕňa vyplnenie registračného formulára a poskytnutie potrebných osobných údajov. K tomu ešte overenie totožnosti prostredníctvom občianskeho preukazu alebo iného spôsobu identifikácie a máte hotovo.
 2. Jednotlivé kancelárie majú pre sledovanie prenosov rôzne kritériá, často sa však objavuje povinnosť mať istý zostatok na účte alebo dokonca uzavrieť stávku na sledované podujatie. Pre splnenie týchto podmienok musíte nasledovať pokyny konkrétnej kancelárie.
 3. Po splnení podmienok získate prístup k priestoru určenému na sledovanie prenosov, kde sú umiestnené obrazovky, na ktorých sa vysiela športové vysielanie.
 4. Ani pri opakovanej návšteve si však nezabudnite zobrať so sebou občiansky preukaz alebo iný doklad totožnosti. Väčšina slovenských kancelárií vyžaduje overenie totožnosti pred poskytnutím prístupu k ich službám.

Po splnení týchto krokov už len stačí vybrať si miesto, kde chcete sedieť, a sledovať priame prenosy svojich obľúbených športových udalostí.

Online prenosy pomocou svojho hráčskeho konta

Aplikácie stávkových kancelárií dostupné na Slovensku sa tešia vysokej popularite a ponúkajú široký výber prenosov rôznych športov. Pozrieť si tu môžete tenis alebo futbal live prenos, ale aj menej obľúbené športy ako šípky alebo biliard. Tieto sú dostupné priamo v prostredí aplikácie alebo stránky kancelárie.

Na sledovanie živého vysielanie tak stačí mať aktívny účet v danom stávkovom portáli a prístup k internetu. Niektoré stávkové kancelárie k tomuto síce pridávajú ešte ďalšie podmienky, splniť ich však nebýva ťažké. Týmto spôsobom môžu fanúšikovia športu sledovať svoje obľúbené tímy a hráčov kdekoľvek a kedykoľvek, či už sú doma, v práci alebo na cestách.

Výhody online prenosov pomocou hráčskeho konta

Medzi hlavné výhody sledovania pomocou hráčskeho konta patria tieto:

 • Pohodlie a prístupnosť: Prostredníctvom aplikácií stávkových kancelárií môžete sledovať živé vysielanie športových udalostí priamo na mobilnom zariadení alebo počítači, bez ohľadu na miesto a čas.
 • Interaktivita: Aplikácie aj stránky umožňujú skombinovať sledovanie zápasov so stávkovaním. Dostupné je aj uzatváranie stávok v reálnom čase, čo je vychytávka, ktorá ešte zvyšuje napätie pri sledovaní.
 • Rozsiahly výber obsahu: Aplikácie ponúkajú živé vysielanie rôznych športových udalostí. To umožňuje fanúšikom sledovať ich obľúbené zápasy a turnaje. Ak vám vyhovuje ponuka vašej kancelárie (čo by rozhodne mala), určite si tu prídete na svoje.
 • Možnosť sledovania na rôznych zariadeniach: Flexibilita sledovania na mobilných telefónoch, tabletách alebo počítačoch umožňuje používateľom vybrať si preferovaný spôsob sledovania. Či ste doma za počítačom alebo na cestách, nikdy nebudete ukrátení o svoj obľúbený tím alebo očakávaný zápas.

Istou nevýhodou je, že musíte splniť rovnaké podmienky ako pri sledovaní v kanceláriách. Živé prenosy zdarma bez registrace jednoducho neuvidíte, takže si musíte vytvoriť konto. Prítomné sú často aj podmienky ako uzavretie stávky na konkrétny zápas. A prípadne aj na uzavretie akejkoľvek stávky v daný deň/týždeň a kladný zostatok na účte.

Všeobecne však ide o skvelý spôsob, ako pozerať svoje obľúbené zápasy kdekoľvek, kedykoľvek a pri splnení minimálnych podmienok.

Pre lepší prehľad sme si pre vás pripravili aj zoznam stávkových kancelárií, ktoré na Slovensku ponúkajú live prenosy priamo v aplikácii.

Stávková kanceláriaPodmienky pozeraniaNaše hodnotenie
TipsportTVStávka aspoň 1,2€ mesačne pre sledovanie na celý mesiac5/5
Niké TVKladný zostatok na hráčskom konte aspoň 5€Stávka aspoň 0,5€ mesačne4/5
TV FortunaKladný zostatok na hráčskom konteUzavretá stávka v posledných 7 dňoch3/5

Často kladené otázky

Kde môžem pozerať online prenosy zadarmo?

Pozerať prenosy úplne zadarmo nie je jednoduché. Keď príde reč na online prenosy futbal je možné sledovať na nelegálnych streamovacích službách, čo však rozhodne neodporúčame. V bare si musíte vždy niečo minimálne kúpiť a kvalitné online platformy bývajú často platené.

Najlepšou možnosťou z hľadiska pomeru ceny a kvality je televízia. Ak však na neplatených kanáloch nenájdete to čo hľadáte, skúste dať šancu aplikáciám stávkových kancelárií. Na nich môžete dostať streamy v dobrej kvalite už od 1,2€ mesačne v stávkach.

Najlepšie miesto kde pozerať futbal live prenos online?

Pre online prenosy vášho obľúbeného futbalového zápasu odporúčame jednu z platených online platforiem pre live prenosy. Tiež môžete vyskúšať aplikácie stávkových kancelárií, kde môžete nájsť všetky svoje obľúbené zápasy vo vysokej kvalite a dostupné odkiaľkoľvek.

Kde sledovať živé prenosy zdarma bez registrácie?

Sledovanie bez registrácie už je dnes skôr raritka. Ak chcete sledovať priame prenosy v aspoň akej-takej kvalite, odporúčame však odpor k registrácii prekonať. Vytvorte si si účet na jednej z dostupných platforiem alebo v stávkovej kancelárii, ktorá ponúka online prenosy športových stretnutí. Registrácia je jednoduchá a v pár krokoch ju zvládne každý.