18+ | Please play responsibly | Terms and Conditions apply | Commercial Content

Ako podávať stávky na NBA

Chceli by ste stať veľkým hráčom, čo sa týka podávania stávok na NBA? Ak áno, tak je potrebné vedieť, že na to je potreba poznať viac vecí ako len to, kto je LA Lakers alebo LA Clippers.

Ak sa chcete stať úspešným, tak musíte ovládať ďaleko viac vecí, a niektoré z nich vám v tomto článku predstavíme.

Najlepší stávkujúci na basketbal

Bookmaker Bonus Hrať!
Tipsport

 

Vstupný bonus 999€
Registračný bonus 5€

Hlavné stávky na basketbal

Stávka na víťaza zápasu (“Money Line“)

Ak ste ešte nikdy nepočuli slovné spojenie “Money Line“, tak to nevadí, pretože sa jedná o slovné spojenie, ktoré sa používa na víťazstvo tímu v americkej NBA. Nie je na tom naozaj nič komplikované, jedná sa skutočne iba o stávku na víťaza zápasu.

Tento termín sa používa vo väčšine športov (ľadový hokej, baseball alebo americký futbal), ktoré sa hrajú v USA. Pri tejto stávke sa nedá uhádnuť remíza, pretože ak sa zápas skončí remízou v riadnom hracom čase, tak vaša stávka platí aj v prípade predĺženia, ktoré nasleduje vždy v prípade remízy.

Môžete si tiež staviť na konečný výsledok jednotlivého zápasu ak chcete, ale kurzy na túto stávku sú väčšinou malé, najmä ak podávate na favorita v zápase.

stavky na Európska Liga & EuroCup

Pri stávkach s kurzom menším ako 2,0 niekedy riskujete viac, ako vôbec môžete vyhrať. To však nezanemená, aby ste nikdy nepodávali stávky na favoritov, ale minimálne na to myslite.

Iná možnosť, ktorú môžete skúsiť je podať viacero stávok dohromady do kombinácie (v USA to volajú stávka “parlay“). Je náročné uhádnuť výsledky viacerých zápasov naraz, ale pokiaľ sa vám to podarí, tak vaša výhra bude veľmi štedrá.

Ako sa postupne budete učiť ako vsádzať peniaze na zápasy NBA, tak postupom času už budete vedieť ktoré tímy vyhrávajú často, a tak budete vedieť na koho sa oplatí vsadiť.

Rozdiel skóre

V niektorých prípadoch, kde bude jeden tím jasne dominovať nad druhým, bude pre vás lepšie zvoliť stávku na rozdiel v skóre v zápase, ktorá funguje podobne ako stávky na hendikep pri hokeji alebo futbale.

Hlavnou pointou stávky na rozdiel skóre je pripísanie bonusových bodov pre slabší tím pre začiatkom zápasu, ktoré by mali vyrovnať skóre podľa výkonnostných rozdielov medzi tímami. Ako môžete vidieť na príklade z NBA, kde tím Cleveland Cavaliers začína s 9-bodovým mankom proti ich súperovi Orlando Magic.

NBA Orlando Magic

Kurzy na obidvoch stranách sú teraz 10/11, čo je takmer rovnaké, avšak čo neznamená pre vás priamy zisk. Nižšie si teda vysvetlíme, čo presne bude znamenať rozdiel skóre pre vašu stávku podľa skutočného výsledku zápasu:

Výsledok zápasu Orlando Magic +9.0 – prehrá o menej ako 9 bodov Cleveland Cavaliers -9.0 – vyhrá o viac ako 9 bodov
Magic vyhralo alebo Cavaliers vyhrali o menej ako 9 bodov VÝHRA PREHRA
Cavaliers vyhrali presne o 9 bodov REMÍZA REMÍZA
Cavaliers vyhrali o viac ako 9 bodov PREHRA VÝHRA

Pokiaľ je veľký výkonnostný rozdiel medzi jednotlivými tímami, tak je bodový hendikep vždy na strane favorita. V niektorých prípadoch je rozdiel skóre možno jeden alebo dva body, ale nie je nezvyčajné, že niekedy je bodový rozdiel aj dvojciferný.

Niekedy sa do rozdielu skóre dáva aj pol bod (0,5), aby sa predišlo remíze. Niektoré stávkové spoločnosti ponúkajú viacero druhov hendikepov, aby svojim zákazníkom umožnili väčší výber stávok.

Rozdiel skóre je veľmi zaujímavou stávkou, ktorou je možné urobiť víťazstvo favorizovaného tímu výhodnejším pre tipujúceho.

Pokiaľ váš tím pohodlne v zápase vedie, tak vy sa budete snažiť ho naďalej povzbudzovať, aby sa snažil skórovať ešte viac bodov. Výnosy, ktoré môžete získať z tejto stávky sú ďaleko viac zaujímavejšie ako stávka na víťaza v zápase, najmä pokiaľ sa jedná o váš obľúbený tím.

Celkový počet bodov v zápase

Celkový počet bodov v zápase je podobná stávka ako rozdiel skóre, keď tu máte rovnako iba dve možnosti – buď bude POD alebo NAD určitým číslom. Počet bodov v zápase môžu tipujúci uhádnuť pred začiatkom zápasu.

Pre klasický zápas NBA je zvyčajne počet bodov pre stávku stanovený v rozmedzí 195 až 220 bodov v závislosti na tom, aké štatistiky v počte strelených bodov majú jednotlivé tímy.

Tento rozptyl je celkom veľký, pretože je potrebné množstvo výpočtov a faktorov do nich zahrnutých, aby bolo určené to správne číslo.

V iných basketbalových súťažiach môžu byť tieto čísla odlišné, pretože majú mierne odlišné pravidlá a aj dĺžka hry je o niečo kratšia ako v NBA. Na tieto odlišnosti sa pozrieme neskôr v tomto návode, potom ako dokončíme návod pre stávky týkajúce sa NBA.

Odlišné stávky na konečný počet bodov v zápase sú v ponuke od viacerých stávkových spoločností, takže si stačí vybrať tú najvhodnejšiu pre vás. Pokiaľ máte pocit, že sa v niektorých veciach opakujeme, tak je tomu preto, že to tak aj skutočne je.

Pokrytie a množstvo basketbalových stávok je skutočne veľké a rozličné, pretože existuje veľa stávkových spoločností, ktoré ponuku týchto stávok poskytujú. Niektoré spoločnosti môžu poskytovať úplne komplexnú ponuku, ale niektoré ponúkajú iba základné stávky.

stávky týkajúce sa NBA

Stávky v predstihu

Podobne ako je tomu aj pri stávkach na iné športy, aj pri stávkach v NBA si môžete podať stávky v predstihu. Môžete si podať stávky na umiestnenie tímov na konci sezóny, alebo aj to, ako ďaleko sa prebojujú v play-off.

Najjednoduchšou stávkou v predstihu, ktorú si môžete podať, je určenie víťaza, ktorý vyhrá celú ligu alebo šampionát. Pokiaľ podáte stávku na určitý tím, tak budete jeho výsledky sledovať počas celej sezóny resp. turnaju, a keď sa mu bude alebo nebude dariť, tak to budete prežívať s týmto tímom osobnejšie.

Uzavretie stávky? Je to veľmi jednoduché, pokiaľ peniaze na stávku vložíte včas, tak následne aj dostanete včas adekvátnu výhru v prípade úspechu.

Ale majte na pamäti, že stávku, ktorú podáte pred sezónou, tak jej úspech budete vedieť až po dlhšej dobe, takže svoje nervy vyzbrojte voči tomu!

Stávky v predstihu NBA

Pred začiatkom sezóny je veľmi náročné podávať stávky v predstihu na NBA, najmä kvôli tomu, že nikdy neviete ako budú dané tímy hrať počas sezóny, a teda je veľmi náročné určiť, ktoré z nich budú hrať o popredné miesta. Preto je vhodné, si keď tak vybrať viacero tímov, na ktoré svoje stávky podáte, aby ste si zabezpečili aspoň jeden tím, ktorý bude úspešný.

Ostatné stávky zahŕňajú tiež napríklad stávku na “MVP“ hráča (najproduktívnejší hráč NBA za sezónu), alebo víťaza konferencie, alebo víťaza divízie.

Stratégie podávania stávok na basketbal

Teraz keď už poznáte hlavné stávky na NBA, tak vám poradíme niekoľko zaujímavých tipov, vďaka ktorým by ste mohli uspieť.

Každý, kto chce vyhrať nejaké peniaze cez stávky na basketbal, tak by mal ovládať určité znalosti, ktoré mu pomôžu vyhrať.

Sledujte štatistiky

Väčšina športov populárnych v USA majú vedené veľmi podrobné štatistiky, ktoré miestni analytici prevzali z Európy, kde sa už niekoľko desaťročí vedú podobné štatistiky o viacerých športoch. Na internete sa dá veľmi jednoducho nájsť veľa informácií a štatistík o jednotlivých tímoch NBA, ktoré sú veľmi nápomocné pri podávaní stávok.

Vyberte si obľúbenú stávku

Ako sme už spomenuli vyššie, tak v ponuke je viacero stávok, ktoré si môžete podať na NBA: víťaza zápasu (“Money Line“), rozdiel skóre alebo počet bodov v zápase.

Niekedy je rozumnejšie sa špecializovať na jeden typ stávky, ako skúšať všetky, a koniec koncov nebyť úspešný ani v jednej.

Dobrým odrazovým mostíkom pre zistenie, ktorá stávka je pre vás tá najlepšia, je prieskum kurzovej ponuky. Zo začiatku je dobré začať s nižšími stávkami, aby ste zistili, či ste si vybrali tú správnu stávku. Potom veľmi ľahko zistíte, či viete svoje stávky správne odhadnúť a správne trafiť.

Pokiaľ zistíte, že sa vám z ponuky stávok darí trafiť určitý typ stávky najčastejšie, tak potom viete ako budete môcť zarobiť peniaze.

Nezabudnite na výhodu domácej palubovky

Podobne ako vo väčšine ostatných športoch, tak aj v zápasoch NBA tento faktor hrá veľmi významnú rolu. Ako príklad, môžeme použiť tím Denver Nuggets, ktorý je známy pod prezývkou “Mile-High City“, čo znamená, že sa nachádza v nadmorskej výške 1600 metrov.

Pre väčšinu tímov je aklimatizácia v tomto prostredí veľmi náročná, a preto sa tomuto tímu darí držať vysoký podiel výhier v domácom prostredí i proti papierovo jasne silnejším tímom.

Mile-High City

Ďalším dôležitým faktom, ktorý je pri stávkach na NBA potrebné vedieť je, že tímy hostí sú uvedené v kurzovej ponuke na zápasy ako prvé.

Aby ste si boli istý pri týchto stávkach, tak si vždy dvakrát skontrolujte, či vašu stávku podávate v súlade s týmto pravidlom.

Nájdite najlepšie kurzy na stávky

Pokiaľ chcete seriózne podávať stávky na šport, tak sa musíte s tým zžiť. Akákoľvek menšia rozdielnosť v kurzoch na stávky v predstihu, môže byť v konečnom dôsledku markantná. Preto sa vždy uistite, že stávka ktorú podávate je tou najlepšou, ktorá je v ponuke.

Pokiaľ si urobíte prieskum o kurzových ponukách z viacerých stávkových spoločností (Tipsport, Fortuna…), tak vám to pomôže nájsť tú najlepšiu ponuku pre vás.

Je lepšie mať otvorených viacero účtov s menšími vkladmi, predtým ako spoznáte, ktorá stávková spoločnosť je pre vás tá najvýhodnejšia.

kurzy na stávky

Tieto detaily vám pomôžu získať skúsenosti pre ďalšie stávky, vďaka ktorým môžete potom vyhrávať.

Pokiaľ však podávate stávky iba cestou zábavy a potešenia, tak to je tá najlepšia cesta pre vás. Potom vám stačí si vybrať takú stávkovú spoločnosť, ktorá najviac vyhovuje vaším nárokom a podávať iba cez ňu.

Ostatné basketbalové súťaže na tipovanie

Nie je veľkým tajomstvom, že NBA je najlepšou basketbalovou ligou na svete, ale rozhodne nie je jedinou, na ktorú sa dajú podávať zaujímavé stávky. Na svete je mnoho iných basketbalových líg, na ktoré môžete podávať stávky, z ktorých väčšina je organizovaná cez organizáciu FIBA (Medzinárodná Basketbalová Federácia).

Ako sme už spomínali, tak NBA má viacero odlišných pravidiel, ako súťaže, ktoré organizuje FIBA. Medzi tie najhlavnejšie patria:

  • Veľkosť ihriska
  • Dĺžka zápasu
  • Počet faulov pre vyradenie jednotlivých hráčov zo zápasu

Teraz si uvedieme tie najzaujímavejšie basketbalové súťaže na svete okrem NBA.

Olympijské Hry & Svetový pohár

Tieto medzinárodné turnaje sú jedinečnou udalosťou pre jednotlivé krajiny sveta, kde môžete spoločne vidieť, tie najväčšie hviezdy NBA hrať spolu alebo proti sebe tak, ako nikde inde. Hlavne od roku 1992, kedy “Dream Team“ (Tím Snov) na OH v Barcelone úplne geniálnou hrou získal zlaté medaile, a odvtedy je tento tím ostro sledovaný celou spoločnosťou na každom šampionáte.

Odkedy je tento “Dream Team“ ostro sledovaný celým športovým publikom, tak sa aj vyskytlo zopár neúspechov, ktorým musel tento tím čeliť, a to najmä v rokoch 2002 a 2006, kedy sa musel tento “Tím Snov“ lúčiť so šampionátom bez zisku zlatej medaily.

Ďalším faktorom, ktorý je potreba brať do úvahy v prípade podávania stávky na “Dream Team“ je, či sú všetci najlepší hráči NBA súčasťou tohto tímu. Pretože niektorí z nich môžu byť zranení alebo ich tímy im nepovolili sa zúčastniť tohoto turnaja.

Európska Liga & EuroCup

Rovnako však je možné nájsť aj niekoľko súťaží a líg v Európe, kde sú zaujímaví hráči a kluby. Napríklad taká Európska liga, ktorá je ekvivalentom futbalovej Ligy Majstrov, je miestom, kde môžete sledovať a stávkovať na tie najlepšie zápasy v Európe.

Avšak množstvo zápasov v tejto lige je omnoho menšie, ako je napríklad v NBA, pretože nie je dostatočný počet tímov na tak vysokej úrovni ako je tam. Formát tejto ligy sa v priebehu posledných rokov menil niekoľkokrát, ale sezónu 2016/2017 hralo dohromady len 16 tímov.

Samozrejme, že Európsku Ligu sleduje omnoho menej novinárov a periodík ako NBA, ale vždy sa dajú nájsť TV stanice vo viacerých európskych štátoch, ktoré ju vysielajú. Niektoré stávkové spoločnosti vysielajú priame prenosy z týchto zápasov zadarmo, ale iba v tom prípade, že máte aktívne svoje konto a určitú sumu peňazí na účte.

Pre tipujúcich v Európe tu nastáva výhoda hlavne v tom, že tieto zápasy sa hrajú večerných hodinách, a nie uprostred noci ako zápasy NBA., kvôli časovému posunu. Preto je výhodnejšie podávať napríklad live stávky na tieto zápasy.

Súťaž EuroCup sa stáva stále viac a viac kvalitnejšou, čo pomáha jej napredovaniu, pretože podľa  najnovších pravidiel sa víťazi jej skupín automaticky kvalifikujú do hlavnej súťaže Európskej Ligy.